Про Академію

Меню

У МАУП розпочала роботу постійно діюча школа-лекторій

06 Лютого 2015 12:48

5 лютого в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП розпочала свою роботу постійно діюча школа-лекторій. Метою створення такої школи є примножувати знання, ділитися досвідом й застосовувати свої здобутки у житті.

«Історично так склалося, що на Україні було багато наукових шкіл. Ідеального знання немає, тому кожен доктор наук, професор або доцент повинен мати свою власну наукову школу»- зазначив проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий на початку лекції.

Честь вперше в стінах інституту розпочати роботу лекторію мав кандидат геолого-мінералогічних наук, філософ, культуролог, психолог, професор Василь Чумаченко. Василь Андрійович виступив із лекцією на тему «Формування світогляду людини у сучасній українській культурі».

 

Професор одразу відзначив, що тема культурного базису людини дуже складна, зокрема важливо розуміти на який фундамент спирається особистість в процесі свого формування. Чумаченко розповів про власне бачення сутності розвитку людської свідомості на основі вчення про «7 енергетичних прядив».  На думку дослідника, якщо у людини є усі сім 7 рівнів пізнання світу, то вона виходить на інший щабель існування: «Всяка адаптивна система, яка хоче збільшити  свою складову, повинна вийти на інший рівень досконалості» - зазначає Чумаченко. За приклад такого виходу Василь Андрійович ставить українських козаків, які ставали кошовими та мали гарну вдачу, саме завдяки повному саморозвитку. Він відзначає, що національну культуру формує знаковість, а ментальну знаковість людей складають такі прості речі як мова, пісні, одяг, і саме ці аспекти є базисом для формування особистості.

В процесі лекції Василю Андрійовичу ставили чимало питань, на які професор із задоволенням відповідав.   

За словами директора Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП Івана Бідзюри, такі лекції сприяють саморозвитку особистості як у студентів, так і у викладачів. Тож, Іван Павлович закликав усіх присутніх «Учиться, учиться и еще раз учиться» як говорив радянський політичний діяч В.І.Ленін.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: