Про Академію

Меню

У МАУП відбулась літературна година «У світі усе починається з мами…»

13 Травня 2014 14:18

«Можна у світі чимало зробити:

Перетворити зиму на літо,

Можна моря й океани здолати,

Гору найвищу штурмом узяти,

Можна пройти крізь пустелі та хащі,

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами:

В світі  усе починається з мами!..»

(Анатолій Костецький) 

13 квітня у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого МАУП відбулась літературна година «У світі усе починається з мами…», присвячена Дню матері.

День матері – міжнародне свято. В цей день вітають матерів і вагітних жінок. Мета свята – підтримати традиції бережливого відношення жінок, зміцнити сімейні традиції, особливо шанувати найважливішу людину у нашому житті – матір.

На початку свята генеральний директор МБІЦ Любов Бродська звернулася до присутніх з вітальним словом: «Раді вітати вас у цій залі! Ми зібралися сьогодні, щоб відсвяткувати найдорожче і найпрекрасніше свято для кожної людини – Свято матері, яке відзначається у другу неділю травня. День матері святий для кожного з нас, адже якби не було мами, то не було б нас і життя на землі». 

 

Далі про історію виникнення Дня матері розповідали студентам старший бібліотекар Людмила Рог та завідувач відділу комплектування та наукової бібліографії Світлана Кіричок. Людмила Володимирівна відзначила, що святкування Дня матері бере початок із глибини віків. З 17-19 століття у Великобританії відзначалася материнська неділя. У США Свято мами вперше публічно було підтримано видатною американською пацифісткою Джулією Уорд у 1872 році. Її концепція не набула широкого розголосу. Однак вже у 1914 році в штаті Вірджинія було вперше визнано День матері офіційним святом. 

 

Цікавим став факт, що за традицією у цей день потрібно носити квітку гвоздики: квітка кольорова означає, що мама здорова, одна якщо у людини квітка біла, то її матір померла. Не оминули і традиції відзначення Дня матері і в Україні.  Зокрема вперше його відсвяткували у 1929 році у Львові пишними концертами, конференціями та фестивалями. Проте з 1939 року до 1990 року свято було заборонено в Радянській Україні. За часів незалежності нашої держави відзначення Дня матері поновлено. «Мамо, матуся, неня – мабуть жодне слово в світі не вміщує стільки ласки і ніжності, стільки почуттів і глибокого змісту, як слово «мама…» зазначила Людмила Рог. В Україні на свято жінкам-матерям дарують приємні дрібнички: квітки орігамі, брелки, паперові маки і т.д. Також говорили і про релігійне підґрунтя відзначення цього дня, зокрема про образ Божої Матері Діви Марії.Марія, мати Господа Ісуса Христа, є найбільш шанованою жінкою в християнському світі.

Під час літературної години прозвучала низка цікавих віршів і пісень, присвячених дорогим нашим ненькам, навіть студенти МАУП долучилися до виконання пісень. Так, студентка Аліна Левенчук подарувала чудове виконання пісні про маму усім присутнім, не залишивши жодного байдужим. 

 

Родзинкою зустрічі став виступ головного фахівця, викладача соціальних дисциплін Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП Марини Вакулик, яка розповіла про значення матері у житті людини. Марина Михайлівна  розкрила найважливіші питання для кожної жінки-матері: як виховати із дитини повноцінну особистість і як реалізувати її творчий потенціал. Викладач відзначила, що для будь-якої дитини найважливішим є прив’язаність мами і створення нею найкращих умов для розвитку дитини. Наприкінці Марина Вакулик сказала: «Батьками не народжуються – батьками стають…»

 

Літературна година закінчилася на ліричній ноті побажань від Людмили Рог: «Пройдуть роки, ви полетите з рідного гнізда. Та де б ви не були завжди пам’ятайте про те місце, де ви народилися та виросли,  про найдорожчу людину, яка чекає вас вдень і вночі – рідну  матір свою!»

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: