Про Академію

Меню

У МАУП відбулося чергове засідання Науково-методичної ради

29 Квітня 2010 10:44

27 квітня відбулося засідання Науково-методичної ради МАУП яка покликана піднімати важливі питання навчального процесу в Академії та висувати конструктивні пропозиції для покращення навчального процесу. Зі вступним словом виступила голова Науково-методичної ради доктор педагогічних наук, професор МКА Надія Миколаївна Чернуха, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що чергове засідання, як і завжди, присвячене актуальним питанням сучасного стану освітньої практики в Академії.

Про досвід впровадження сучасних інноваційних освітніх технологій в навчальний процес розповіла у своєму виступі заступник директора департаменту організації навчально-методичної діяльності Лариса Анатоліївна Якимова. В ході розповіді доповідач презентувала нове методичне видання, у якому подано огляд досвіду ВНЗ Європи та України, де застосовуються активні форми навчання. Під час обговорення цієї доповіді було висунуто пропозицію щодо активізації створення в Академії мультимедійної аудиторії. Це дозволить модернізувати навчальний процес, надати викладачам більші можливості щодо вибору демонстраційних форм викладання матеріалу та покращити якість лекційних занять. 

Другу доповідь – про стан викладання української мови у МАУП – представила громаді завідувач кафедри української мови та літератури Світлана Касьянова. У своїй доповіді Світлана Петрівна наголосила на необхідності збільшити кількість годин викладання української мови, зазначивши, що володіння українською мовою безпосередньо впливає на самореалізацію фахівця. Власне дисципліна «Українська мова» викладається лише студентам Інституту міжнародної економіки та інформаційних технологій, а в інших інститутах – «Українська мова (за професійним спрямуванням)», «Сучасна українська мова (Культура мовлення та практична стилістика)», «Українське ділове мовлення». Акцент саме на таких дисциплінах дає можливість не лише покращити комунікативні здібності молоді, у чому є нагальна потреба, але й розвинути професійні навички роботи зі спеціальними засобами мови. Стан викладання української мови викликав дискусію. В ході обговорення цього питання, як один із шляхів його вирішення, членами ради було висунуто пропозицію збільшити кількість годин «української мови за професійним спрямуванням» за рахунок блоку вибіркових навчальних дисциплін.

Наприкінці засідання голова Науково-методичної ради МАУП підсумувала продуктивність та орієнтованість ради на позитивний результат.

Крім того, Надія Миколаївна анонсувала ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Ціннісні пріоритети освіти у ХХІ ст.: соціалізація та соціальна адаптація особистості», яка відбудеться в Академії 14 травня.

Поділитися посиланням: