Про Академію

Меню

У МАУП ВІДБУЛОСЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕЙДАРА АЛІЄВА

16 Грудня 2010 11:03

Протягом десяти років у МАУП працює Українсько-Азербайджанський інститут соціальних наук та самоврядування імені Гейдара Алієва. За ці роки в стінах інституту вищу освіту отримали тисячі українських та азербайджанських студентів. Дванадцятого грудня – річниця смерті Гейдара Алієва, тож Союз азербайджанської молоді України, за сприяння Академії, ініціював проведення у МАУП акції, присвяченої пам’яті видатного політичного діяча Азербайджану Гейдара Алієва. Активну підтримку молоді надало Посольство Азербайджанської Республіки в Україні і, зокрема, Надзвичайний і повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Ядулла оглу Мадатлi.

У день вшанування пам’яті Гейдара Алієва покласти квіти до пам’ятника видатному державному діячу сучасності біля Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук та самоврядування прийшли студенти, викладачі, керівництво інституту, а також почесні гості – представники дипломатичного корпусу.

В ході акції відбувся показ документального фільму, присвяченого пам’яті Гейдара Алієва „Життя, подароване людям”, що є результатом творчої співпраці Першого національного телеканалу України та Азербайджанської телекомпанії. Режисером фільму став голова Союзу азербайджанської молоді України (САМУ) Анар Таіров, який протягом десяти років працює спеціальним кореспондентом Азербайджанського телебачення в Україні.

„Фільм було знято за ініціативи Сергія Сиволапа, журналіста Першого національного телеканалу України, п’ять років тому, - розповів Анар Таіров. - Цим фільмом ми прагнули показати роль Гейдара Алієва у дружніх відносинах України та Азербайджану не лише після незалежності, але й до незалежності. Прикладом може бути, зокрема, допомога з боку Гейдара Алієва під час Чорнобильської катастрофи в Україні. Особисто я вважаю себе щасливою людиною, оскільки вступивши на перший курс університету в Баку, вже з другого курсу я за державним направленням потрапив до МАУП і був одним з перших десяти студентів з Азербайджану, які вступили на навчання до Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук та самоврядування імені Гейдара Алієва. Зараз тут вже навчаються понад 300 студентів з Азербайджану. Я маю диплом МАУП з відзнакою, згодом вступив до аспірантури і захистив тут дисертацію, тож Академія для мене - рідний навчальний заклад, і я пишаюся тим, що навчався тут”.

Пан Анар Таіров особливо відзначив підтримку азербайджанської культури в Україні, зокрема, проведення Днів Азербайджанської культури, встановлення пам’ятника Гейдару Алієву на вулиці Глибочицькій, підкреслив, що така увагу дуже втішає азербайджанську діаспору в Україні. Гість відзначив важливість підтримки студентів з Азербайджану, яку здійснює Академія, зокрема через проведення національних азербайджанських свят, реалізацію на території МАУП культурних проектів.

„З дня у день українсько-азербайджанська дружба зміцнюється, і ми, як молодь, зробимо свій внесок у розвиток цих дружніх стосунків,” – зазначив Анар Таіров.

Як відомо, Гейдара Алієва любили і поважали і в Радянському Союзі, і після розпаду СРСР саме з цим лідером підтримували стосунки новостворені незалежні держави. Після того, як Гейдар Алієв очолив незалежний Азербайджан, Україна і Азербайджан стали справжніми стратегічними партнерами. У 1997 році Гейдару Алієву було вручено Орден князя Ярослава Мудрого І-го ступеню за видатний особистий внесок у співпрацю між Україною та Азербайджанською Республікою та укріплення дружби між українським та азербайджанським народами.

Урочистий захід, присвячений пам’яті великого азербайджанського політика та державного діяча, відкрив проректор з міжнародних зв’язків МАУП Ігор Піляєв. У своєму зверненні він підкреслив величезну роль Гейдара Алієва у перехідний період: „Сім років тому перестало битися серце великого сина азербайджанського народу, видатного державного діяча Радянського Союзу, національного лідера незалежного Азербайджану. З його іменем завжди були пов’язані успіх, стабільність і процвітання. Він очолив Азербайджан в скрутну епоху, коли відбувалося руйнування великої держави, і Гейдар Алієв зміг не лише стабілізувати життя у своїй країні, але й забезпечити умови для довготривалого соціально-економічного розвитку незалежного Азербайджану. Сьогодні це країна, що найбільш динамічно розвивається на пострадянському просторі. Саме за ініціативи Гейдара Алієва в МАУП було створено Інститут соціальних наук і самоврядування, що носить його ім’я, і сьогодні тут навчаються 368 студентів з Азербайджану, тож ми будемо і надалі продовжувати цю плідну співпрацю”.

Звертаючись до громади, що зібралася у кінозалі „Україна”, директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування ім. Гейдара Алієва Іван Бідзюра зазначив: „В день пам’яті великої людини, людини-епохи, ми повинні розуміти, що це день взаєморозуміння між молоддю Азербайджану та України, день толерантності і взаєморозуміння між народами, оскільки все життя і діяльність Гейдара Алієва були присвячені цій ідеї”. „Найкращою даниною пам’яті Г.Алієву, - підкреслив Іван Бідзюра, -  буде реалізація однієї з його програм – програми вищої освіти. Інститут соціальних наук та самоврядування готовий навчати і випускати якісних фахівців, нових кризових менеджерів, здатних зрозуміти психологію управління і психологію розвитку суспільства”.

Від імені Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, що підтримало молодь у її ініціативі провести день пам’яті в МАУП, виступила радник Посольства Азербайджанської Республіки в Україні пані Єгяна Кавказли: „Заслуги Гейдара Алієва перед азербайджанським народом неоціненні і головною заслугою є державотворення, саме завдяки його діяльності була збудована сучасна Азербайджанська Республіка, яка розвивається далі і відкриває нові можливості. Азербайджан зміг успішно інтегруватися до міжнародної спільноти і сприймається у світі як надійний партнер і дружня країна. Найголовніше, що політика Гейдара Алієва живе сьогодні і житиме надалі. Реформи і політика, які проводяться зараз, повністю захищають національний інтерес. Можна з гордістю сказати, що зараз Азербайджан іде шляхом Гейдара Алієва”.

На завершення акції вшанування пам’яті Гейдара Алієва відбувся перегляд фільму „Життя, подароване людям”.

Поділитися посиланням: