Про Академію

Меню

У МАУП відбулося засідання Дискусійного клубу з народним депутатом України Геннадієм Самофаловим

12 Квітня 2010 11:23

Днями в рамках Дискусійного клубу МАУП відбулася зустріч із народним депутатом України, уповноваженим представником Партії регіонів у Верховній Раді України Самофаловим Геннадієм Павловичем. Геннадій Павлович, у минулому, офіцер-політпрацівник, має військове звання генерал-майора, нагороджений медалями за заслуги.

Відомо, що сім років тому Геннадій Самофалов вже зустрічався зі студентами Академії. Про своє враження від МАУП гість зазначив наступне: «Я пам’ятаю, як сім років тому відвідував вашу Академію, і з того часу багато чого змінилося. Зараз Академія процвітає і вона потрібна людям».

Представник Партії регіонів поділився з присутніми своїми думками про життя в Україні: «Сьогодні люди, в порівняні з минулими роками, живуть на 10% гірше, понад 78% населення на межі бідності, промисловість зменшилася на 30%, будівництво на 50%». Звісно, так жити не можна, населення деградує, а у всіх сферах життя занепад. Тому, новий президент і новий уряд повинні змінити таке становище, покращити всі сфери життя: «Віктор Янукович і Микола Азаров – люди, які прийшли у владу, щоб змінити життя на краще. Зараз головне – боротьба з бідністю», - запевнив представник влади.

Болючою на сьогодні є проблема демографічної кризи. Геннадій Самофалов, як працівник комітету з питань охорони здоров’я оголосив сумні дані, коли смертність в два рази перевищує народжуваність.

Захоплені зустріччю студенти охоче цікавилися політичними, економічними, соціальними та іншими сферами життя. Майбутні політологи, міжнародники, економісти влаштували справжню дискусію. Актуальними стали наступні питання:

Дмитро, студент Інституту права МАУП ім. князя Володимира Великого: Ви говорилипро демографічну ситуацію, коли смертність перевищує народжуваність. Також, на мою думку, досить проблемним є питання еміграції українського населення за кордон. З чим це пов’язане? Я вважаю, що основною причиною є недостатня кількість робочих місць і молоді фахівці змушені їхати за кордон, щоб заробити грошей на життя. Якими будуть заходи влади щодо питання працевлаштування молодого покоління?

Геннадій Самофалов: Щодо перспективи молодого покоління хочу зазначити: Віктор Янукович обіцяє розробити закон «Про перше робоче місце», тобто після закінчення навчального закладу, фахівець має обов’язково отримати роботу. Я розумію, що це не нормально, коли чоловік їде на роботу за кордон, а жінка змушена сама виховувати дитину і працювати по господарству. Також, наближається активна підготовка до Євро-2012 – це дасть змогу заробити гроші, адже йтиме активне будівництво і потрібна робоча сила.

Ірина, студентка Інституту менеджменту та бізнесу ім. Богдана Хмельницького: У мене питання щодо аграрної політики. Які заходи буде проводити уряд для підняття економіки та умов життя села?

Геннадій Самофалов: В усьому світі нині існує продовольча проблема. І ми не є винятком. На мою думку, можна лише на аграрному секторі в значній мірі підняти економіку України. Село – це джерело доходів, за умови активного його використання.

Ігор, студент Інституту менеджменту та бізнесу ім. Б. Хмельницького: Відомо, що новий президент планує збільшити мінімальну зарплату до 1200 грн. За рахунок чого це буде здійснено? Адже бюджет ще не затверджений, а зовнішній борг складає третину всього бюджету?

Геннадій Самофалов: Справді, на сьогодні борг держави складає 100 млрд. гривень – і це прикро. Віктор Янукович з листопада обіцяє повернути всі борги. За рахунок чого буде збільшена мінімальна заробітна плата? Я відповім так: на сьогодні у людей на руках понад 40 млрд. доларів, і вони покладуть їх на депозит і будуть отримувати проценти. Інвестори почнуть робити вклади. Ситуація значно зміниться і заробітна плата буде збільшена.

Володимир, студент Інституту права МАУП ім. князя Володимира Великого: Після обрання президентом Віктора Януковича його перша поїздка була здійснена в Європейський союз – він зустрівся з представниками Єврокомісії та Європарламенту, однак не зустрівся з представниками НАТО. Яку інтеграцію нам очікувати?

Геннадій Самофалов: Я сьогодні категорично проти НАТО, для НАТО потрібна стандартизація всіх сфер життя. Що стосується військової сфери - ми повинні здійснити стандартизацію Збройних сил України згідно з НАТО тощо. А це значні грошові видатки. Тому, стосовно інтеграції, ми будемо підтримувати нейтралітет.

Велика кількість питань, пропозицій, зауважень з боку студентів свідчить, що молодому поколінню небайдуже сьогочасне та майбутнє життя нашої держави. Дискусія з Геннадієм Самофаловим була плідною та цікавою.

Наприкінці зустрічі ректор МАУП Валерій Захожай на згадку про Академію вручив гостеві цінні книги видавництва МАУП.

Поділитися посиланням: