Про Академію

Меню

У МАУП відбувся конкурс «Танці з викладачами»

24 Грудня 2010 12:07

 «Танці з викладачами»  - прорив, яким Міжрегіональна Академія управління персоналом повинна пишатися!
Учасник конкурсу

 

Якщо людина каже, що не вміє танцювати, то вона обманює в першу чергу себе. Оскільки танок у людей в крові. Це мова, що виникла задовго до злагодженої системи звуків, мова, що народилася з кожною людиною і є універсальною. Не важливо танцює людина тілом, чи душею, головне, що вона прагне розповісти про свої почуття та емоції, поділитися ними зі світом таким натхненним, творчим та мистецьким способом.

Міжрегіональна Академія управління персоналом виховує у своїх студентів почуття поваги до мистецтв. І з першим снігом, що турботливо вкрив землю своєю пишною білою ковдрою, Академія влаштувала свято – конкурс «Танці з викладачами». Конкурс ще молодий, але Сім’я МАУП настільки його полюбила, що немає жодного сумніву в тому, що він стане традиційним. І сім пар, що наважилися у 2010 році зустрітися на паркеті та висловити свою шану музі танцю Терпсихорі, це довели своїми неперевершеними виступами.

Почесний обов’язок оцінювати конкурсантів того дня було покладено на неупереджене журі у складі: проректора з виховної роботи та довузівської підготовки, а також переможниці конкурсу «Танці з викладачами» 2009 року Людмили Біжик, заступника начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації Вікторії Галайдюк, випускника МАУП, Містера МАУП 2002 рокуАндрія Колесника, випускника МАУП, Містера МАУП 2004 року Максима Кухаря, випускниці МАУП, віце-міс МАУП 2005 року Оксани Сологуб, Міс МАУП 2008 року Наталії Фоменко та майстра спорту Віктора Кікотя .

  

Правила конкурсу з минулого року залишилися незмінними. Оголосила їх голова журі Людмила Біжик. Так, учасниками конкурсу можуть бути танцювальні пари, що складаються з представника адміністративного або викладацького складу Академії та студента. Кожний навчальний підрозділ надає для участі одну або більше пар. Конкурсна програма складається з двох номерів: перший виступ – виконання фрагменту вальсу, він є обов’язковим для всіх, другий – довільний. Вимогами до другого виступу є тривалість номеру не більше двох хвилин, в постановці має спостерігатися сюжетна лінія.

Зазвучав віденський вальс і пари, по черзі, поринули у казку. Жіноча частина була одягнена у розкішні бальні сукні, здавалося учасники на момент виступу забували, що знаходяться на конкурсній сцені, а не кружляють під високою стелею опери. Обов’язкова частина конкурсу минула бездоганно, зала вибухнула бурхливими оплесками і проводила пари готуватися до продовження з незгасаючими та вдячними посмішками.

Доки учасники готувалися до другої – вирішальної – частини конкурсу, на сцені з’явилася переможниця минулого року – Людмила Федорівна Біжик та студент МАУП Андрій Кравченко, аби продемонструвати глядачам номер, який був кращим за усіма параметрами у 2009 році. Цього разу танець виконувався у супроводі учасників народного ансамблю танцю „Перлина”. Відтворивши знову яскраві образи «Хава-нагіли», виступаючі з сяючою посмішкою продемонстрували цьогорічним конкурсантам як потрібно виступати на «Танцях з викладачами».

У другій частині конкурсу пари зберегли черговість своїх виступів. Першими на сцені свій номер демонстрували заступник декана стаціонарної форми навчання Руслан Литовченко та студентка IV курсу Олена Голендухіна, представляючи Інститут міжнародної економіки, фінансів та інформаційних технологій імені Святої Великої княгині Ольги. Пара відкрила довільну частину конкурсу гумористичним свінгом. Історично свінг відносять до танків афроамериканскої народної традиції, проте у 20-40-х роках він набув такої шаленої популярності серед молоді, що сьогодні залишається так само актуальним, свіжим та шаленим. Сюжет номеру розгорнувся довкола романтичної історії між продавцем бубликів та рум’яною красунею, які з незгасаючим драйвом відсвідгували під мелодію пісня «Бублички». Після виступу емоційна Олена поділилася з нами враженнями: «Це просто супер! Я обожнюю цей конкурс. Мій партнер – людина, яка з нічого зробила розкішний номер. Він вже переміг! Ще не відомі результати конкурсу, а я вже знаю ім’я переможця, оскільки Руслан Іванович розкрився завдяки «Танцям з викладачами».

 

Другими виступали фахівець з навчально-виховної роботи Олена Корнєєва та студент І  курсу Артур Ємчик. Вибір пари, що представляла на конкурсі Економіко-правовий технікум при МАУП, випав на танок у дуже складному стилі джаз-модерн. Це – енергійний, виразний та образний танок, що взяв усе найкраще с джазової хореографії і модерну. В цьому стилі можна побачити і класичні балетні па, і ломані рухи модерну та брейку, хіп-хопівські стрибки, і латиноамериканські «хвилі», і акробатичні трюки. Але все це не виглядає комплексом запозичених рухів, а навпаки – виглядає гармонійно, всі рухи зливаються в єдину пластичну та енергійну композицію, що виражає внутрішній світ танцюриста. Номер учасники поставили за допомогою художнього керівника Народного ансамблю танцю «Перлина» Олександра Науменка. Під енергійну композицію французького гурту Caravan Palace  «Jolie Coquine» конкурсанти продемонстрували, що від ненависті до кохання лише один крок, навіть у житті безхатченків і з коханим можна не лише на край світу, а й у коробку від холодильника. Після виступу Олена Олександрівна поділилася з глядачами, що насправді було досить складно втілювати на сцені такі неординарні та складні образи.

Наступні конкурсанти вирішили запросити глядацький зал та журі до подорожі у часі. Відтворивши на сцені доісторичне життя печерної людини, що полює на дику жінку, учасники продемонстрували справжні пристрасті і нагадали, що танок був завжди. Викладач фізичного виховання Дмитро Сабуров, до речі, майстер спорту міжнародного класу, та його партнерка Ілона Ваврів (І курс, ЕПТ при МАУП) виконали танцювально-театральну мініатюру у стилі хіп-хоп. Зародившись у Південному Бронксі, у 1980-х роках хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. Танок, що характеризується впевненим та складними рухами і трюками, викликав найбурхливіші оплески глядачів!

 

А от пара доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Анни Костенко-Костейчук та студента першого курсу Владислава Хизяка (Інститут права імені князя Володимира Великого) вирішила, що такий яскравий конкурс як «Танці з викладачами» - не гірший за бразильський карнавал і влаштували справжню латиноамериканську феєрію, запросивши на сцену знаменитого кіногероя Маску. Жагуча самба у їхньому виконанні заполонила усю залу, вирвалася зі сцени до глядачів та змусила їх віддатися у полон ритмам танцю. Надскладні рухи давалися виконавцям з легкістю, що дозволило усім присутнім насолодитися видовищем. Ще до виступу партнерка зізналася, що з недавніх пір танок став для неї життям і від щирого серця побажала тим, хто не відкрив ще його для себе «обов’язково станцювати вальс, теплої літньої ночі, на мосту, під мелодію, що захопить вас без залишку і відтоді танок залишиться з вами назавжди».

Українсько-Азербайджанський інститут соціальних наук і самоврядування Г. А. Алієва на конкурсі був представлений парою доцента кафедри соціології Олени Каріної та студента V курсу Андрія Олійника. Олена Миколаївна не вперше зустрічається із танцями, колись вона протягом трьох років займалася народними танцями і за її словами «бажати людям танцювати, означає бажати їм щастя. Справжнього і щирого». Пара слідом за попередніми виконавцями підхопила хвилю латиноамериканського настрою та демонструвала свою майстерність за допомогою ритмів ча-ча-ча. Стиль виник у процесі еволюції та експериментів кубинського композитора Енріке Хорріна разом з Дантоном у 1950-х роках і спочатку його описували як «Мамбо у ритмі guiro». Гуіро – музичний інструмент, зроблений з висушеного гарбуза. Він – невід’ємна частина стилю, саме його звучання схоже на «ча-ча-ча» дало згодом назву танцю.

 

 

Дуже порадувала участь у конкурсі пари від навчально-виховного комплексу при МАУП «Престиж». Викладач світової літератури Ольга Змєєва та учень 9-го класу Антон Круліківський на початку свого виступу ввели усіх присутніх в оману, з’явившись на сцені в образах вчительки та учня. Проте щойно залунав знайомий всім без винятку сингл Чака Бері «You Never Can Tell», стало зрозуміло, що на конкурс приїхали герої «Кримінального чтива» аби виконати на живо твіст, що став вже візитівкою фільму.

Завершила довільну програму конкурсу пара номер сім – доцент кафедри іноземних мов Тетяна Костюк та студент ІІ курсу Володимир Менщик. Виконавці вирішили представити Українсько-Арабський інститут міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса танцювальною мініатюрою «Поле чудес». Важко визначити стиль номеру, але з впевненістю можна сказати, що Лисиця Аліса та неперевершений Кіт Базиліо під керівництвом невтомного Андрія Науменка влаштували для глядачів справжню виставу. Герої і танцювали, і загравали, і хитрували на сцені. Номер був дуже артистичним та видовищним і, спостерігаючи за партнером, важко було уявити, що у його житті немає місця для театру. Головне місце в житті Володимира займає спорт, а саме футбол, але за його словами після того, як він дав згоду на участь у конкурсі, його життя стало різноманітнішим. «Танці вимагають чудової фізичної підготовки, витривалості. Вперше за багато часу я відчув крепатуру», - сміється Володимир.

Доки журі сперечалося у визначенні переможців конкурсу, на сцені музичними номерами розважали глядачів талановиті студенти Академії, але навіть хвилі пісні не могли позбавити конкурсантів від нервувань. Кожному кортіло скоріше дізнатися, чи оцінили суворі судді їхні старання.

Оголосити рішення суддівської президії було запрошено Людмилу Біжик. Отже:

ІІІ місце у конкурсі «Танці з викладачами – 2010» здобула пара номер 4 (Анна Костенко-Костейчук та Володими Хиряк). Виконавців окремо відзначили як «Кращу артистичну пару».

ІІ місце та титул «За волю до перемоги» вибороли представники НВК «Престиж» Ольга Змієва та Антон Круліківський.

І місце посіла пара, яка вийшла першою на конкурсну сцену, Руслан Литовченко та Олена Голендухіна. Титул «Краща технічна пара» присудили також їм.

  

І нарешті, Гран-Прі конкурсу отримала пара, якій сьомий, щасливий, номер виступу, приніс вдачу на Полі чудес. Лисиця Аліса та Кіт Базиліо у виконанні Тетяни Костюк та Володимира Менщика були визнані кращими. Бурхливі оплески глядачів підтвердили, що вибір членів журі припав їм до душі.

Вітаємо переможців та всіх учасників конкурсу!

Поділитися посиланням: