Про Академію

Меню

У МАУП відбувся круглий стіл «Феномен козацтва в історії України»

20 Жовтня 2014 11:55

У перший день Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки козацтва, - 14 жовтня, в козацькій залі Сєверодонецького інституту МАУП  студенти денної форми навчання та викладачі відзначали День українського козацтва. 

Історія зберігає багато свідчень того, як Вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день Українського козацтва.

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.

Розпочала свято, за традицією, директор Сєверодонецького інституту МАУП, професор адміністративного права Єлизавета Кравцова. У своїй промові, підкресливши важливість і історичне значення цього заходу, Єлизавета Олександрівна зазначила, що допоки ми будемо пам‘ятати своє минуле, козацьку славу, історію рідного краю, - ми живі як нація, як народ!

Ведуча круглого столу Тетяна Жук зазначила у своєму виступі: «Тематично історія українського козацтва охоплює безліч різнопланових сюжетів. Вона багатогранна, як саме його життя. Козацтво — це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами».

 

Студентами були розглянуті  сторінки історико-культурної еволюції козацтва: студентки першого курсу Литовка М. та Лавтар К. виступили з темами доповіді «Виникнення українського козацтва» та «Традиції та обряди козаків»; студентами другого та третього курсів підготовлені виступи з темами «Церковний лад» (Рочева М.), «Освіта і школа» (Тертичний О.), «Побратимство» (Крєтов С.).

 

Важко назвати іншу тему з історії України що викликала б такий великий інтерес, як історія запорозького козацтва. Йому присвячені численні наукові і популярні, історичні і літературні праці, твори образотворчого мистецтва, драматургії, музики, усної народної творчості. Перед студентами виступив завідувач кафедрою «Гуманітарною та фундаментальною підготовкою», кандидат історичних наук, доцент – Олександр Агафонов. Тема доповіді «Оцінки українського козацтва в історіографії».

У завершенні засідання круглого столу під звучання запорозького маршу старшим викладачем

Тетяною Жук були підведені підсумки: «В Україні немає більш важливого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та більш важливого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності. Наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами, успішним навчання. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів, запорозьких козаків, оборонців рідної землі».

 

Захід відбувся у піднесено-патріотичних настроях.