Про Академію

Меню

У МАУП відбувся майстер –клас з гештальттерапії!

17 Квітня 2012 10:06

Нещодавно у Міжрегіональній Академії управління персоналом пройшов майстер-клас з гештальттерапії, який провів практичний психолог, медичний психолог, гештальттерапевт, тренерЦентру психологічної діагностики та консультування при МАУП Володимир Тарасов. Пан Володимир розповів усім присутнім про метод гештальттерапії та показав студентами його практичне застосування.

«Психологи вкладають у поняття гештальттерапії те, що кожна справа має бути до кінця завершеною, бо в іншому випадку незакінчена проблема продовжує впливати на людину та руйнує її, - зауважив тренер. - Коли накопичується велика кількість незакінчених справ, невисловлених претензій, почуттів, на які не було реакції, людина стає невротиком, що спричиняє дискомфорт у внутрішньому стані та житті».

Після завершення майстер-класу Володимир Тарасов відповів на запитання про свою роботу з методикою гештальттерапія.

Як давно ви почали практикувати гештальттерапію і як часто ви практикуєте такі майстер-класи?

Працювати з цим методом я почав сім років тому, з того часу, я активно рухаюсь у цьому напрямі. Раніше, коли займався з групами Академії, ці тренінги відбувалися постійно. Я знайомив усіх слухачів з гештальттепрапією. Програма була розрахована на  шість занять, які тривали по п’ять годин.

Хто може відвідувати ваші тренінги?

В першу чергу, це ті, кому цікаво. Але, на жаль, в нашій країні діє такий стереотип, що психологія тільки для психологів. В принципі, як казав засновник методу гештальттерапії  Фриз Перлз, це терапія для здорових людей, які бажають розібратися у собі, позбавитися відчуття страху, маніпуляцій та неврозів.

Яка реакція у людей, що відвідують  ваші майстер-класи? Що кожна людина розуміє для себе після них?

Багатьох учасників тренінгу починає цікавити, що саме рухає життєвий процес. Адже протягом життя людина ставить собі багато запитань, зокрема: що стоїть за діями людей, причини деяких рішень, як людині допомогти, що сказати, чи маніпулюють людиною чи навпаки, на які вона постійно прагне знайти відповіді. Якщо людина гармонійна, то вона такою і лишається, а коли виникає відчуття, що щось не так, вона починає шукати причини цьому і коли знаходить, стає ще кращою і  починає допомагати іншим. 

 

Яка була у вас ціль, коли ви йшли на зустріч зі студентами МАУП, які взяли участь у майстер-класі?

Я хотів, щоб кожен подивився на себе та зрозумів який він і вивів для себе свою істинну формулу. Переконаний, що тільки справжні потреби людини можуть подарувати справжнє задоволення. Кожен має діяти так як йому хочеться, бо тільки він знає у чому його щастя. У гештальттерапії кінцевий суддя кожному з нас - це  ми самі.

Який у вас професійний розвиток у цьому напрямку?

На роботі я працюю за допомогою цього метода  зі своїми пацієнтами, клієнтами, відвідую різні конференції, беру участь у написанні інформаційних брошур, здійснюю постійний моніторинг Інтернету з цього питання. Я працював з багатьма відомими та дієвими психотерапіями, але все ж таки, можу сказати, що я живу гештальтом, адже його принцип мені дуже близький, а саме: «Жити у згоді зі своєю істиною».

Щоб ви побажали студентам Академії, майбутнім психологам, у їхньому професійному зростанні?

Після закінчення вузу перед кожним студентом, який навчається за напрямком „психологія”, постане питання, якою психотерапією він буде займатися, як він буде допомагати людям. Потрібно розуміти, що ці знання, отримані у стінах вищого навчального вузу лише для загального розвитку чи ні. Кожен вирішує це сам для себе. Як сказано у молитві гештальттерапевта «...Ти – це ти, а я – це я…». Бажаю кожному залишатися собою та  знайти свою істину.

Розкажіть, будь ласка, про ваші плани на майбутнє?

Жити, працювати, професійно допомагати своїм пацієнтам та клієнтам. Моєю ідеєю-фікс є бажання ще більше допомагати людям, щоб вони змінювалися, розуміли, що проблеми у всіх однакові, і що вони не самотні у цьому світі.

Поділитися посиланням: