Про Академію

Меню

У МАУП відбувся захист на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі державного управління «Трансформація цілей та основних н

01 Липня 2013 15:34

18 червня 2013 року у Міжрегіональній Академії управління персоналом на засіданні Спеціальної Вченої Ради Міжнародної Кадрової Академії, Міжрегіональної Академії управління персоналом та Міжнародного Відкритого Університету відбувся захист дисертаційної роботи Езех Ніколаса Чіки на тему «Трансформація цілей та основних напрямів діяльності ООН під впливом процесів глобалізації» на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі державного управління. Зазначимо, що пан Н.Ч. Езех – перший представник Нігерії, який обрав МАУП для захисту своєї дисертації.

Езех Ніколас Чіка – директор приватного підприємства «AulicNigeriaLimited» Лагоського міжнародного комплексу торгівельних відносин; помічник сенатора штату Енугу (Нігерія), консультант з внутрішньої політики.

Варто відмітити, що у 1995 році Езех Ніколас Чіка закінчив Одеський державний політехнічний інститут за спеціальністю «Економіка підприємства», отримав диплом магістра та здобув кваліфікацію магістра з економіки, у 2001 році закінчив Стахгруберзький будівельний інститут та здобув кваліфікацію інженера (Німеччина), у 2003 році закінчив Християнський університет Америки (Луїзіана, США). З 2010 року є почесним професором в галузі економічного розвитку і міжнародних відносин Міжнародної Кадрової Академії (МКА).

У червні 2012 року Езех Ніколас Чіка вступив до докторантури МАУП. За час навчання підготував дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі державного управління на тему: «Трансформація цілей та основних напрямів діяльності ООН під впливом процесів глобалізації». Представлене ним до захисту дисертаційне дослідження є цікавою розробкою, яку можна визначити як актуальну спробу піддати науковому політологічному аналізу проблеми осмислення специфіки та змісту міжнародного політичного процесу в умовах глобалізації. У своїй праці Ніколас Езех дослідив концепції й підходи та осмислив значимі характеристики глобалізації, глобальних проблем виживання людської цивілізації та проаналізував їхній вплив на становлення політичної й організаційної структур світу і світового співтовариства, тенденцій їх перетворення на рубежі століть.  У дисертаційному дослідженні вперше йдеться про систему трансформації цілей і завдань ООН в контексті світових глобалізаційних процесів. Дослідник зробив акцент на модернізації ООН шляхом реформи головних органів цієї авторитетної організації (наприклад, Комісії з прав людини), посилення ролі регіональних організацій ООН, раціоналізації порядку денного ООН, прискоренні процесу обговорення багатьох актуальних питань тощо. Як приклад автор окремо розглянув статус та роль Нігерії в складі ООН (з 1960 року) з метою суттєвої модернізації цієї країни.

Науковий керівник докторанта доктор політичних наук, професор МАУП Головатий Микола Федорович зазначив, що «отримані дисертантом наукові результати та висновки можуть бути використані як в науковому, так і в прикладному плані, пов‘язаному з конструюванням під егідою ООН системи міжнародних відносин».

 

Юлія Цесаренко