Україна – Польща: минуле і сучасність
Група працівників і студентів Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП взяли участь в урочистостях, присвячених 33-й річниці введення воєнного стану в Польщі.
13 грудня 1981 року в Польщі був запроваджений воєнний стан, під час якого внаслідок комуністичного терору загинуло щонайменше 124 особи і близько 10 тисяч було інтерновано. Понад 16 місяців незалежна професійна спілка «Солідарність» вела боротьбу за демократію, проти комуністичного терору («Солідарність» - незалежна професійна спілка, створена в Польщі у вересні 1980 року, яка внесла значний вклад у боротьбу польського народу з комуністичним режимом).
На конференції, присвяченій спадщині «Солідарність» виступила директор Волинського інституту ім. В. Липинського О.Самойленко, яка наголосила на ролі організації у боротьбі інших народів Європи за незалежність головно у сфері духу, ідеї, віри у можливість побудови іншого суспільства, виходу з радянської імперії. Виступ став символічним містком між історичним «Посланням до народів Середньосхідної Європи», прийнятими на І з’їзді делегатів “Солідарності» в Гданську у 1981 році і сучасністю.
Делегація з Луцька взяла участь у відкритті пам’ятної дошки загиблим полякам за час воєнного стану. У костелі відбулась літургія. На урочистостях були присутні: віце-маршалек з Любліна Грабчук Кшиштоф, Генеральний директор Ужонду Маршалковського у м. Люблін, екс-воєвода м. Хелма Лех Бураковський; Голова громадської організації «Акція католицька при парафії Христа Спасителя», редактор часопису «Повинність» Євгеніуш Вілковський, президент Влодавської організації Армії Крайової Брожек Едмунд, президент польського медіального товариства, редактор часопису «Схід» Дзентьол Альдон.