Про Академію

Меню

Україна та Іран провели «Діалог між ісламом та християнством»

14 Жовтня 2005 17:02

За сприяння Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин ім. Аверроеса та Міжнародного відкритого університету Міжрегіональної Академії управління персоналом, а також Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні, в МАУП відбулась міжнародна науково-практична конференція «Діалог між ісламом та християнством». Урочисто відкрили конференцію віце-президент Академії з науково-методичної роботи Віталій Гайченко та Надзвичайний й Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Бахман Тахеріян Мобараке.

Представники політичних, наукових, релігійних кіл України та Ірану у своїх виступах торкнулися, зокрема, історичних аспектів розвитку  ісламу й християнства та їх взаємин в умовах співіснування, також підкреслили необхідність та важливість подальшого збереження толерантності, взаємоповаги між мусульманами та християнами. Професор Тегеранського університету Рахимпур Азгади висловив думку про «ідейну близькість» православного християнства та ісламу – світоглядних систем, що завжди відзначалися взаємною повагою і терпимістю. Адже і Біблія, і Коран проповідують єдинобожжя, справедливість буття як головну підвалину земного життя людини, розповідають про життя пророків і Страшний Суд. «Представники цих двох релігій повинні об’єднатися, щоби захищати мир і духовні цінності», – висловив свою позицію пан Азгади». Викладач Київської духовної академії, завідувач кафедрою релігієзнавства та теології МАУП, кандидат богослов'я, ієрей Діонісій Мартишин торкнувся етичних аспектів суспільного діалогу християнства та ісламу. За його словами,  нині весь світ стоїть перед серйозною загрозою: «Західні цивілізаційні стандарти намагаються витиснути релігійне життя на узбіччя життя людства. Тому релігійні інститути і християнства, і ісламу намагаються показати сучасній людині, що релігійне життя – це не відірвані етичні, філософські традиції, а передусім – живий досвід спілкування з Богом, який вимагає духовного досвіду. Тому ця конференція – прекрасний доказ того, що в цьому світі є люди, які керуються релігійними цінностями, формуючи відповідно до них свою політичну й економічну позицію. Сподіваюся, ця зустріч дасть можливість кожній людині відчути, що вона не самотня – поруч з нею постійно творець  Всесвіту».

Діалог між ісламом та християнством«Українська й іранська культури мають спільне походження, що зближує нас, незважаючи на певні релігійні розбіжності, що виникли значно пізніше, – підсумувала  директор Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин імені Аверроеса Людмила Гурч. – Переконана, що проведений форум дасть можливість краще зрозуміти ці дві релігії».

Також представники Іранської делегації ознайомили учасників конференції із багатьма аспектами політичного, економічного та культурного життя своєї країни, що, зокрема, надзвичайно зацікавило присутніх тут студентів Інституту міжнародних відносин МАУП.

Діалог між ісламом та християнствомВ рамках роботи конференції Посол Ірану, представники наукових та релігійних кіл країни зустрілися з Президентом МАУП та МКА Георгієм Щокіним. Георгій Щокін побажав пану Послу успішної роботи в Україні, також побажав успіху у міжнародному «діалозі між ісламом та християнством».