Про Академію

Меню

«Українська мова - найвишуканіша мова у світі» - Ірина Шокотько

10 Листопада 2015 10:55

9 листопада з нагоди Дня української писемності у МАУП пройшла акція «Листівка до дня мови». Акція відбулась за ініціативи Студентської ради. В кожному інституті студенти створили свою власну листівку, біля котрої цього дня робили фото, а потім викладали їх у соціальні мережі.

«Ця акція спрямована на сприяння розвитку української мови, в усіх сферах життя, а особливо у сфері освіти! Українська мова, на мою думку, найвишуканіша мова у світі! Її наймилозвучнішими словами є «кохання», «сонечко» та «серденько». А найбільш уживаною літерою українського алфавіту є літера «п». На неї починається найбільше слів! Кожна людина вважає найкращою і красивою свою рідну мову. Адже цей діалект вона чує з самого дитинства, саме цією мовою кожному співала мама колискові і перше слово, вимовлене в житті кожного, також було сказано рідною, а значить найкращою та гарнішою мовою у світі!» - розповіла керівник культурно-масового відділу Студентської ради МАУП Ірина Шокотько.

Студентська рада висловлює подяку художникам Марії Давиденко, Ірині Дяченко, Дарині Воронцовій, Ірині Шокотько, Ользі Сосновській та Дарії Пелишенко.

Довідка: Щороку 9 листопада Україна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.

У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: в Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: