Про Академію

Меню

В Академії відбулося засідання круглого столу «Українське суспільство: контури інновацій»

16 Березня 2016 10:41

15 березня в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування Гейдара Алієва МАУП відбувся круглий стіл на тему «Українське суспільство: контури інновацій».

У засіданні взяли участь студенти та викладачі Інституту, які підготували цікаві та актуальні доповіді.

На початку засідання до учасників звернувся професор кафедри соціології Юрій Сурмін, зазначивши:

«Тема інновацій в українському суспільстві є надзвичайно актуальною, адже наше суспільство звикло до традиційного устрою і мало тяжіє до змін».

Першим виступив студент 4-го курсу Інституту соціальних наук і самоврядування (ІСН) Олексій Болтручук. Олексій розповів про фактори гальмування інновацій в Україні. Студент вбачає, що основними факторами гальмування  є: низький платоспроможний попит на інновації, відсутність заходів стимулювання, нерівномірність та перерви у введенні інновацій. Другою свою доповідь на тему «Актуальні потреби українського суспільства в соціальній сфері» презентувала студентка ІСН Дар’я Безпала. Однією з тез доповіді у Дар’ї було розробка  на державному рівні програми розвитку молоді та запровадження спеціальної інформаційної підтримки. Цікаву тему у своєю виступі підняв і Євген Титович, магістрант ІСН. Євген розглядав особливості використання ресурсів  місцевого самоврядування в сучасних умовах. Пропозиції щодо цієї проблеми Євген вніс такі: економія ресурсів, децентралізація, пошук нових видів ресурсів та впровадження контролю за ресурсними витратами.

В процесі обговорення торкнулися також питань:

-         Поняття інновацій.

-         Роль інновацій у створені успішного суспільства.

-         Фактори активізації інновацій в Україні

-         Проблеми інновацій в Україні.

-         Реформи та інновації в українському суспільстві.

-         Проблеми управління інноваціями потоками.

Після кожного виступу у засіданні круглого столу прозвучало чимало цікавих і важливих запитань до доповідачів.

Круглий стіл проводився в контексті теми науково-дослідної роботи кафедри державного управління та самоврядування «Теоретико-методологічні засади державно-управлінських реформ в Україні».

Ольга Коробій