Про Академію

Меню

В Інституті соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва відбувся науково-методологічний семінар

10 Березня 2010 13:47

4 березня 2010 року в Інституті соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП відбулося засідання круглого столу на тему: «Соціологія як наука та її місце в процесах суспільних змін».

Семінар був присвячений проблемам наукової методології, стану і релевантності досліджень сучасної соціологічної науки і соціальних наук в цілому, готовності сучасної соціологічної теорії пояснити суспільні зміни і визначити перспективи розвитку суспільства.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась заступник завідуючого кафедри соціології Ольга Сусська: «Вже втретє ми організовуємо засідання нашого наукового семінару у формі круглого столу. Перша наша зустріч була присвячена проблемі наукового прогресу, наступна – питанню наукової етики. Сьогодні ж ми обговоримо досить актуальну в наш час проблему: сучасний стан соціології як напрямку та її місце в системі суспільних змін. Ми проводимо цей семінар у зв’язку з необхідністю проаналізувати методологічні засади сучасної соціології, визначити її можливості щодо розкриття пріоритетів розвитку нашого суспільства. Всім бажаю успіхів та загальної співпраці».

З науковими доповідями виступали професори Академії: В. А. Нікітін, О. О. Сусська, Т. М. Рудницька, Н. М. Чернуха, доценти: Н.Г. Швець, М.О. Кузьменко, докторанти та аспіранти С.М. Крупко, В.В, Євдокимова, гості: провідний науковий співробітник Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України Наталія Анатоліївна Бастун та інші.

Всі учасники науково-методологічного семінару торкнулись питання обговорення проблем кризи методологічних підходів в сучасній соціології, соціальній філософії, соціології розвитку тощо.

Щодо висновків і рекомендацій семінару – були висловлені слушні думки про важливість вдосконалення інструментів досліджень, валідності та науковості соціальної інформації, глибини аналізу та відповідності рекомендацій досліджень запитам сучасного суспільства.

Традиційно, роботи учасників круглого столу увійдуть до збірки наукових праць МАУП, які Академія видає щороку.

Поділитися посиланням: