Про Академію

Меню

В МАУП пройшла V Міжнародна науково-практична конференція «Україна в сучасних геополітичних та міжнародних економічних процесах»

05 Квітня 2011 11:17

Науково-дослідна робота професорсько-викладацького складу, студентів, магістрантів є одним із пріоритетних напрямків роботи Інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса. Традиційно в інституті проводиться декілька науково-практичних конференцій на різну тематику.

Днями в  конференц-залі Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Україна в сучасних геополітичних та міжнародних економічних процесах», яка була організована за ініціативи  Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса.

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи, доктор політичних наук, професор Микола Федорович Головатий, який привітав учасників та представив гостей зібрання, які увійшли до почесної президії.

Конференцію розпочав в.о. ректора МАУП доктор юридичних наук Анатолій Миколайович Подоляка: «Сучасна Україна переживає один із найскладніших періодів своєї історії, перебуваючи у стані громадсько-політичної кризи. Країна болісно прагне перебороти внутрішню смуту і визначити власний шлях розвитку як великої демократичної держави. Україна має унікальне геополітичне положення і талановитий народ з високим духовним потенціалом. Український народ здатний здійснити соціальний переворот. Сподіваємось, що сьогодні на конференції відбудеться високопрофесійна і плідна дискусія».

Продовжуючи вступну частину зібрання, з вітальним словом до громади звернувся Муфтій України шейх Ахмед Тамім, розповівши про роль мусульман України в укріпленні міжнародних зв’язків.  

Загалом конференція пройшла на високому науковому рівні. Дослідницький форум відвідали представники дванадцяти посольств, консульств та представництв різних країн, в тому числі, країн Арабського світу, а саме: Тимчасовий повірений у справах Посольства Сирійської Арабської Республіки в Україні Гайсам Машфедж; старший радник посольства Російської Федерації в Україні Віктор Кочуков; Перший секретар посольства Палестини в Україні пан Нідаль Ель-Коттоб; керівник відділу зовнішніх справ Духовного управління мусульман України Аль-Халавані; Повноважний міністр, Тимчасовий Повірений у справах Посольства Республіки Ірак в Україні Халар Аль-Шамарі; заступник Посла Марокко Рамадани Фаузі Насср Аль-Дин; заступник Посла Лівану Хасан Жуммаа; співробітник Посольства Ірану Хамед Морзажи.

Крім того, серед запрошених була присутня директор української асоціації сертифікованих  бухгалтерів та аудиторів (УАСБА) Наталія Ігорівна  Захарченко.

Учасники зібрання представили на конференції багато цікавих доповідей. Так, до усіх присутніх звернувся завідувач кафедри міжнародної інформації та національної безпеки Інституту міжнародних відносин та лінгвістики професор Олександр Гончаренко, представивши доповідь на тему «Геополітичні пріоритети та альтернативні сценарії розвитку України на період до 2015 року». Також виступив зі своєю доповіддю на тему «Зовнішня політика Росії у сучасному контексті» старший радник посольства Росії в Україні Віктор Кочуков. Дуже пізнавальною була доповідь на тему «Україна: від Литовської до Лімітрофної Русі», яку виголосив проректор з міжнародних зв’язків - генеральний директор Міжнародного відкритого університету МАУП доктор політичних наук Ігор Піляєв.

Присутнім випала нагода послухати доповіді директора корпорації «Центр» доктора економічних наук Олександра Степанова; директора науково-дослідного центру МАУП доктора педагогічних наук Миколи Чобітка; завідувача кафедри міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин та лінгвістики доктора економічних наук Лілії Шостак. В цілому всі представлені доповіді вчених в галузі міжнародних відносин були надзвичайно змістовними та цікавими і викликали великий інтерес у слухачів.  

Цікавою була дискусія, у якій взяли участь представники професорсько-викладацького складу інститутів МАУП, також активними були і студенти, які  підготували доповіді для секційного засідання. Студентство, зокрема, хвилювали такі теми: «Вплив світової економічної кризи на ефективність розвитку економіки України», «Роль міжнародних організацій у регулюванні кризових явищ світової економіки», «Міжнародні економічні процеси в сучасній Україні» та інші питання.

Приємно констатувати те, що наша молодь цікавиться актуальними проблемами сучасної геополітики та економічних процесів. Адже МАУП готує професійних політологів, економістів, менеджерів  зовнішньоекономічної діяльності, від яких залежить майбутнє нашої держави.

Всі, присутні на конференції поповнили багаж знань, що допомагають орієнтуватися в проблемах сучасного світу.

Поділитися посиланням: