Про Академію

Меню

В МАУП відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Діалог православ’я та ісламу: роль релігії у сучасному житті»

30 Березня 2007 14:01

Діалог православ’я та ісламу: роль релігії у сучасному житті» - саме таку назву мала V Міжнародна науково-практична конференція, яка відбулася у Міжрегіональній Академії управління персоналом. Цей науковий проект став в МАУП уже традицією, адже Академія виховує нинішні і майбутні покоління на основах високої моральності, у поглибленій солідарності слов’янських та всіх православних народів у справі відродження і розповсюдження вічних християнських цінностей.

Конференція відбувалася за ініціативи Міжрегіональної Академії управління персоналом, Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України, Київської Духовної Академії, Посольства Ісламської Республіки Іран, Української академії наук та Спілки викладачів вищої школи і науковців України.  У роботі форуму взяли участь провідні науковці в галузі релігієзнавства, філософії, історії, культури, православне духовенство України, Росії, Білорусі, Молдови, Сербії, іранські богослови та представники духовенства мусульманських країн, релігійні діячі, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій, студенти. Це, зокрема Надзвичайний і  Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Сейєд Муса Каземі, муфтій України, голова Духовного управління мусульман України Шейх Ахмед Тамім, доктор Расулі Пур, протоієрей, магістр історії, викладач Кишинівської духовної семінарії Максим Мелінті та інші.

Розпочалася конференція молебнем біля каплиці Святого Георгія Побідоносця, яку відправив завідуючий кафедрою теології МАУП, кандидат богослов’я, протоієрей Діонісій Мартишин.

Відкрив міжнародне зібрання ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий. Він зазначив, зокрема, що розбудова сучасного світу передбачає налагодження діалогу не лише між людьми, а й між культурами та релігіями. Одним з таких – є діалог між православ’ям та ісламом.

Привітав усіх від імені Президії Академії доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти України, голова Наглядової Ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін: «МАУП робить все від неї залежне по створенню необхідних умов для здорового співіснування різних культур та виступає водночас проти будь-яких проявів анти культури. Наша конференція спрямована, передусім, не на пошук ворогів, а на пошук нових шляхів встановлення довготривалого та доброзичливого діалогу між представниками двох найбільших світових релігій – християнства і ісламу – релігій, які сповідують духовність, моральність і мир в усьому світі. Побажаємо ж одне одному плідної роботи і хай допоможе нам Бог!».

Виступив перед присутніми і Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні доктор Сейед Муса Каземі.

Урочисту частину продовжили вручення дипломів переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Соціальна місія Православної церкви в умовах сучасного світу». Адже до питань православ’я та духовності студентська молодь виявляє неабиякий інтерес. Третє місце за підсумками конкурсу посіла Тетяна Дорошенко (Чернігівський інститут МАУП), друге місце здобула Ірина Сніцар (Черкаський інститут пожежної безпеки). Переможцем конкурсу став Дмитро Назаров (Український державний університет економіки та фінансів). Науковці-початківці в подарунок отримали грошові винагороди та унікальний двотомник Георгія Щокіна  «Людство і віра».

До V Міжнародної науково-практичної конференції у видавництві Міжрегіональної Академії управління персоналом побачила світ збірка «Православні духовні цінності в умовах глобалізму»,  у якій зібрані усі матеріали попередньої IV Міжнародної конференції, яка відбувалася в МАУП рік тому.

У запропонованому збірнику статей розглядаються сучасні проблеми національного розвитку, пов’язані з глобалістськими тенденціями, роль Церкви як інституту впливу у формуванні свідомості громадян, питання формування відносин у сучасному суспільстві. Висвітлюються роль Православ’я як невід’ємної частини життя слов’янського світу та проблеми забезпечення релігійної свободи.

Збірник буде корисним і цікавим для науковців, студентів,  а також усіх, хто цікавиться розвитком українського суспільства.