Про Академію

Меню

В МАУП відбулася презентація книги «Економічна і політична стратегія Президента Ільхама Алієва»

28 Грудня 2010 11:25

Азербайджанська Республіка посідає важливе місце у зовнішній політиці України, що зумовлено, у першу чергу, широкими можливостями у налагодженні взаємовигідного економічного, політичного та культурного співробітництва. Геополітичне розташування обох країн визначає наявність спільних інтересів щодо інтеграції в європейські структури та регіонального співробітництва. 

Рівно 10 років тому на  базі Міжрегіональної Академії управління персоналом за сприяння Президента азербайджанської республіки Гейдара Алієва було створено Українсько-Азербайджанський інститут соціальних наук і самоуправління. За роки існування навчальний заклад випустив більше тисячі азербайджанських студентів і сьогодні їх кількість складає 368 осіб. Посольство Азербайджану в Україні не одноразово висловлювало МАУП подяку за такі кроки у налагодженні культурних зв’язків між нашими країнами.

Днями, за ініціативи Посольства Азербайджанської Республіки та Союзу Азербайджанської молоді в Україні, в стінах конференц-зали Президії МАУП відбулася презентація книги відомого азербайджанського письменника-публіциста Алібали Саттар оглу Магеррамзаде «Економічна і політична стратегія Президента Ільхама Алієва», що вийшла  російською мовою. В книзі йдеться про досягнення Азербайджану за роки правління нинішнього лідера країни Ільхама Алієва – сина і продовжувача справи Гейдара Алієва.

Серед почесних гостей презентації були Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Мадатлі, азербайджанські дипломати, прес-секретар Союзу письменників Азербайджану Адалят Аскеров, керівник Союзу азербайджанської молоді в Україні Анар Таіров, представники громадського руху «Ірелі» в Україні. Також були присутні представники професорсько-викладацького складу Академії: проректор з наукової роботи Микола Головатий, проректор з міжнародних зв’язків Ігор Піляєв, директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва Іван Бідзюра, доктор педагогічних наук, професор Надія Чернуха, інші викладачі та студенти МАУП.

проректор з наукової роботи МАУП, професор політології Микола Головатий

Відкривав урочистості з нагоди презентації книги проректор з наукової роботи МАУП, професор політології Микола Головатий. У вступному слові Микола Федорович висловив щиру подяку автору за виявлену Академії честь у проведенні презентації в стінах навчального закладу та окремо зазначив, що «дуже важливо представляти політику країни через призму перших осіб держави. Така традиція вже давно започаткована у великих країнах, в Україні ж вона відсутня зовсім. І надзвичайно приємно, що така дружня нашій державі країна як Азербайджан має автора, який взявся за таких підхід у висвітленні і вивченні сучасності та її нагальних проблем».

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Мадатлі

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Мадатлі у своєму виступі подякував МАУП за гостинність та доброзичливість до іноземних студентів та наголосив, що ця подія посяде визначне місце в суспільно-політичному житті обох країн. Окремо пан Мадатлі підкреслив, що український читач та науковець знайде в книзі Алібали Магеррамзаде багато фактичного матеріалу щодо масштабної діяльності Президента Азербайджану, що направлена на підвищення добробуту громадян країни та процвітання незалежної держави.

Варто зазначити, що презентація мала динамічний характер. Велика кількість присутніх у конференц-залі виявила бажання висловитися або задати питання автору. Так, проректор з міжнародних зв’язків Ігор Славович Піляєв поділився власними враженнями від презентованої книги: «Ця книга буде цікава як студентам, так і викладачам. Досвід Азербайджану винятково важливий, оскільки це один з найуспішніших прикладів модернізації та трансформації пострадянських країн, приклад можливого налагодження міжкультурного діалогу. Це надзвичайно важливо для сучасного світу. Я б рекомендував цю роботу як навчальний посібник для Академії».

Багато питань було поставлено пану Алібалі Магеррамзаде стосовно розвитку Азербайджану, його крокування на шляху до процвітання, діяльності Президента. Автор охоче та грунтовно відповідав гостям презентації.

 

 

 

Автор люб’язно відповів й на запитання кореспондента МАУП:

- Ви автор вже трьох книжок, скажіть чому для наступної обрали таку тему, як висвітлення розвитку Азербайджану крізь призму діяльності діючого президента країни?

Я – кандидат економічних наук, тому економічна стратегія президента, його діяльність у цій сфері мені дуже цікава та близька як фахівцю. Згодом вже у процесі написання робота доповнилася ще й дослідженням саме політичної стратегії Ільхама Алієва.

- Тобто Вашу книжку можна сприймати як наукове дослідження?

Можна сказати, що так. Ця книга писалася протягом восьми місяців і в ході роботи було внесено багато змін. Інформація актуальна, свіжа і достовірна, тому я зрадію, якщо науковці використовуватимуть мою книгу як посібник. З точки зору вивчення історичних подій, можна стверджувати, що матеріал об’єктивний, оскільки весь прогрес, що відбувається в Азербайджані, не можливо не помітити. Якщо ви ознайомитесь з усіма інвестиційними проектами, що були впроваджені у життя в нашій державі за останні п’ять років, то побачите, що країна змінилася майже стовідсотково. Нові споруди, нові структурні дороги, будівництво великих залізничних сполучень - всього цього держава досягла власними силами та коштами, і я вже не говорю про трубопровід Баку-Тбілісі-Джейхан, завдяки якому ми доставляємо енергоресурси до Європи без посередників.

- Як, на Вашу думку, авторитет Гейдара Алієва впливає на сприйняття діяльності нинішнього Президента? Адже це велика відповідальність продовжувати справу такої легендарної особистості в історії Азербайджану.

Справа в тому, що Ільхам Алієв ще за часів перебування при владі його батька допомагав йому та брав участь у всіх перетвореннях нашої країни. Зокрема, він був пов'язаний з нафтовидобувною компанією, що стала у витоків енергетичної діяльності Азербайджану. І тому я вважаю, що на Ільхама Алієва не тисне авторитет батька.

На завершення зустрічі керівник Союзу азербайджанської молоді в Україні Анар Таіров подякував всім присутнім за теплу зустріч та повідомив, що зусиллями САМУ книгу Алібали Магеррамзаде «Економічна і політична стратегія Президента Ільхама Алієва» було поширено серед десяти найбільших наукових бібліотек України.

 

Поділитися посиланням: