Про Академію

Меню

В МАУП відбувся круглий стіл «Проблеми оптимізації державного управління і місцевого самоврядування в Україні»

28 Квітня 2009 12:49

У Міжрегіональній Академії управління персоналом вирує активне наукове життя, традиційно проводяться наукові конференції, круглі столи, наукові форуми. Днями в Інституті соціальних наук та самоврядування провели круглий стіл, присвячений оптимізації державного управління і місцевого самоврядування в Україні. На початку засідання виступив директор інститут Іван Бідзюра та проаналізував моделі державного управління. Серед почесних гостей круглого столу – народний депутат України  Володимир Марущенко, який висловив свої міркування щодо державного управління, проблем шкільної освіти, а також моделей органів місцевого самоврядування. В ході круглого столу відбулася жвава дискусія щодо обговорюваного питання. Так, професор Юрій Шилов, аналізував державність впродовж історичного періоду існування і дійшов невтішного висновку: «якщо Україна не зможе виростити народну еліту, то державність занепаде». Натомість доктор наук Іван Розпутенко, аналізуючи сучасну українську політику зауважив: «Країна повинна орієнтуватися на соціум, тобто народ. Потрібно будувати механізм волевиявлення».

Учасники круглого столу прийняли резолюцію, у якій, на основі представлених та обговорених доповідей зауважують, що в умовах світової кризи та перманентного загострення соціально-економічної ситуації в Україні саме діяльність місцевих громад може стати чинником оптимізації управління ресурсами, передусім підвищення ефективності використання коштів, спрямованих на модернізацію будівельної та комунально-житлової сфер. Збільшення ресурсного забезпечення місцевої громади корелюється з курсом на децентралізацію управлінсько-регулятивних повноважень. Дії з мобілізації місцевих ресурсів міської громади мають бути сплановані, на основі аналізу ситуації, що склалася, оцінки потреб і можливостей, а об'єми робіт чітко розподілені між усіма учасниками процесу. До повноважень місцевої громади слід віднести постачання водою, теплом або опалювальними матеріалами, культурологічне чи матеріальне забезпечення, медичне обслуговування мешканців місцевої громади.

Все це зумовлює необхідність подальшого аналітичного розроблення основних засад та механізмів державної політики щодо формування та розвитку української системи духовних цінностей як стратегічної основи державотворення.

Поділитися посиланням: