Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП пройшов майстер-клас із кераміки

12 Листопада 2013 16:33

31 жовтня студенти Одеського інституту МАУП взяли участь у майстер-класі з кераміки в Одеському обласному Центрі Української культури.

З давніх часів мистецтво кераміки посідало важливе місце в культурі українського народу. Пращури сучасних українців (трипільці) залишили неоціненний слід в мистецтві ліпки. Про це свідчать численні знахідки археологів, які відшукали на території України. Глиняні фігурки вважалися оберегами у побуті народу: вони захищали дім від злих духів, сприяли довголіттю усієї родини, оберігали худобу від хвороб. Тому метою майстер-класу з кераміки стало  вивчення культури українського народу.

 Мистецтву ліпки із глини студентів навчав  відомий одеський художник Олександр Гаркавченко. Кожен студент намагався створити свою власну, не схожу на інші, глиняну фігурку, яка б стала оберегом для його родини. У майстер-класі брали участь не лише студенти, але й викладачі інституту, серед них завідувач кафедри психології та загальнонаукових дисциплін кандидат історичних наук, професор МКА  Лариса Домбровська та викладач кафедри психології та загальнонаукових дисциплін Валентина Череднюк. Родзинкою заходу стала віртуозна гра на глиняній пташці-сопілці, яку власноруч створив Олександр Гаркавченко.

Керівництво Одеського інституту МАУП відзначає, що такі майстер-класи сприяють патріотичному вихованню та любові до народного мистецтва у молодого покоління українців.

 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: