Про Академію

Меню

В Одеському інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Тарас Шевченко і національна ідея»

12 Березня 2014 16:26

5 березня в Одеському інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 200-річчю великого Кобзаря Т. Г. Шевченка. У заході взяли участь 60 представників науково-педагогічного складу і студентів ВНЗ м. Одеси та МАУП.

Конференцію відкрила директор інституту кандидат педагогічних наук, доцент Вікторія Ягоднікова. На пленарному засіданні виступив кандидат історичних наук, доцент, професор МКА, доцент кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Олексій Домбровський, який проаналізував джерела знань історії українського народу, котрими користувався Т. Шевченко.  Кандидат історичних наук, доцент Одеського національного економічного університету Володимир Красовський у співавторстві з кандидатом наук, доцентом, професором МКА, завідувачем кафедри психології та загальнонаукових дисциплін  ОІ МАУП Ларисою Домбровською дослідили історичні мотиви у творчості  Т. Г. Шевченка. Випускник ОНУ ім. І. І. Мечникова, бакалавр з міжнародних відносин, магістрант спеціальності «Міжнародні відносини країн Європи» МАУП Дмитро Усатюк розповів про роль Михайла Грушевського в процесі формування української національної ідеї.

Робота була продовжена в двох секціях: Секція 1 –Вплив особистості та творчості Тараса Шевченка на реалізацію Української національної ідеї як підстави державотворення, в якій виступили науковці, докторанти МКА/МАУП, психологи, священик. Секція 2 – Шевченківська спадщина очима студентів, в якій взяли участь студенти ОНУ ім. Мечникова та ОІ МАУП.

Виступає Дмитро Усатюк.

Учасниками конференції розглянуті проблеми визначення і реалізації національної ідеї та її впливу на побудову незалежної, правової, демократичної Української держави, значення спадщини Великого Кобзаря для України, проблеми цивілізаційного вибору України, взаємовпливи національної ідеї і права, проаналізовані перспективи розвитку країни та окремих секторів економіки, політико-правові та історичні аспекти сучасного державотворення, з урахуванням викликів ХХІ століття. В межах цих проблем автори запропонували результати досліджень з питань розвитку економіки країни, проблем зовнішньої політики та спроби реалізації національної ідеї періоду УНР, особливостей української ментальності.

Поділитися посиланням: