Про Академію

Меню

В Українському Народному університеті Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулося чергове засідання Дискусійного клубу

03 Квітня 2006 18:08
            Днями в Українському Народному університеті Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулося чергове засідання Дискусійного клубу. Тема, запропонована до обговорення слухачам, “Націоналізм: виклики сучасності”. Головні історичні, етнополітичні аспекти проблематики висвітлив у своїй лекції професор, доктор політичних наук, ректор МАУП Микола Головатий, який, зокрема, зосередив увагу на наступних питаннях: націоналізм, нація, народ: що це за поєднання; чому націоналістів звинувачують у буржуазному націоналізмі; націоналізм і національна ідея, що є спільним; які пріоритети має націоналізм як ідеологія; чи повинна національна еліта формуватися на засадах націоналізму.
            У засіданні Дискусійного клубу взяли участь слухачі Українського Народного університету, співробітники і студенти МАУП, зокрема, курсанти Військово-Козацького інституту ім. Великого князя Святослава, викладачі інших київських вузів – ті, хто не байдужий до долі України, до її майбутнього.
            Національно-патріотичне піднесення спостерігається повсюди в світі. Дедалі частіше люди в різних країнах ставлять питання: хто вони є насправді? Шкода, що не ставлять собі цього питання українці, відзначає Микола Головатий. «Ми звикли говорити про націоналізм, як щось вкрай негативне. Проте не слід цього жахатися», - говорить він. Кожен народ, етнос споконвіку намагається себе захистити, виробити власний – властивий тільки йому – алгоритм поведінки, що допомагає вижити. Складаються певні традиції, культура, мова. Якщо ми хочемо зберегтися, як самобутня нація, ми повинні бути націоналістами. Політичні нації (як, зокрема, в США) не мають майбутнього. Це усвідомлюють нині в багатьох країнах. Та, на жаль, не в Україні. На державному рівні робиться все, щоб Україна не стала національною державою. І щоб українці не були націоналістами.
            «Взяти хоча б цю аудиторію. Чому тут не повний зал? Чому тут присутні переважно представники Міжрегіональної Академії управління персоналом, а не з усієї України? Це говорить про рівень національної свідомості, який ми маємо тепер…», - говорить Микола Федорович. Якщо б кожен державний заклад освіти стояв на національно-патріотичних засадах, пропагував українську національну ідею, ми б уже сьогодні мали серед української еліти патріотів, що змогли б витягти Україну з перманентної кризи, в якій та опинилася. Академія нині чи не єдиний осередок, де сповідують національні культурні цінності, традиції; де слово «духовність» не порожній звук.
            Враховуючи необхідність духовного відродження України та зміцнення моральності в суспільстві, діючи на засадах гуманізації та демократизації вітчизняної системи вищої освіти, при Академії діє Український Народний університет, що забезпечує наповнення всіх ланок освітнього процесу змістом, який би допоміг сформувати в Україні справді громадянське суспільство та правову державу. Український Народний університет, що є нині осередком просвітницької діяльності, і надалі запрошує усіх бажаючих брати участь в круглих столах, конференціях, дискусіях, де піднімаються  та обговорюються актуальні проблеми сьогодення; підвищувати свій інтелектуальний, культурний рівень.
            Ще раз нагадуємо, що засідання Дискусійного клубу УНУ відбуваються у 20-х числах кожного місяця.
З питань роботи Дискусійного клубу при Українському Народному університеті звертатися за телефоном:
494-47-30 (внутрішні 15-27, 14-90)
e-mail: [email protected]

 

 

 

 

 
 
Поділитися посиланням: