Про Академію

Меню

Вакцинація: «так» чи «ні» - поради студентам від лікаря вищої категорії Наталії Вінник

08 Травня 2014 11:11

7 травня до Міжрегіональної Академії управління персоналом у рамках Європейського тижня імунізації в Україні завітала виконавчий директор громадської організації «Імунний щит нації», асистент кафедри дитячих інфекційних захворювань та дитячої імунології, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Наталія Вінник. 

Зустріч була присвячена питанню імунопрофілактики – вакцинації дитячого і дорослого населення країни, яке сьогодні є одним із найсерйозніших і проблемних у галузі охорони здоров’я. Наталія Петрівна відзначила, що в умовах сучасності 27 інфекційних захворювань контролюються вакцинацією і це є великим досягненням  медичної спільноти.  Студентам лікар розповіла про симптоми, перебіг, лікування і профілактику таких захворювань, як: туберкульоз, правець, кір, кашлюк, свинка та інші. Щодо туберкульозу, то Наталія Вінник відзначила, що хоч вакцинація від нього не захищає на все життя, однак після щеплення імунітет до хвороби зберігається протягом 7-10 років, хоча повторних щеплень дорослим не проводять. А от вакцинацію від правця необхідно проводити кожні 10 років.

 

На великому екрані  кандидат медичних наук демонструвала різні статистичні дані та порівняльні характеристики. Для прикладу вона відзначила, що кожного року вакцинація попереджає до 3 000 000  смертей та 750 000 випадків дитячої інвалідності. На питання «Чи існують  альтернативні способи захисту проти інфекцій?» Наталя відповіла однозначно, що  інших перевірених ефективних методів попередження  інфекцій на сьогодні немає. Тому лікар активно закликала  студентів та майбутніх батьків до  вакцинації: «Зараз існують препарати, які дозволяють за один візит до лікаря зробити щеплення від кількох хвороб одночасно. Варто відзначити, що такі вакцини коштують дорожче, ніж препарати для кожного щеплення окремо, але переваги їхнього використання очевидні. У першу чергу, це скорочення візитів до лікаря, тобто, економія часу. А також – мінімізація ризиків зараження інфекційними хворобами, поки дитина очікує своєї черги на щеплення. Адже у багатьох випадків маля «підхоплює» інфекцію саме під час візиту до імунолога, а потім батьки випадково сприймають хворобу дитинки як неефективність щеплення».

 

Наталія Винник розповіла, що треба задовольняти цікавість студентів щодо вакцинації завдяки достовірній інформації, яка надається з компетентних джерел, для того щоб після закінчення навчальних закладів вони мали однозначну позицію, що зберегти особисте здоров’я та здоров’я майбутніх дітей може саме вакцинація. Лікар також підкреслила, що не треба чекати швидкого ефекту, але він має бути результативним. Можливо, треба 5–8 років, щоб сформувалося позитивне ставлення населення нашої країни до вакцинації.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: