Про Академію

Меню

Вчені з'ясували, звідки на Сатурні беруться дощі

28 Червня 2016 14:25

Космічний апарат Кассіні, що працює в даний момент біля Сатурна та його супутників, встановив, що вода, що знаходиться на супутнику Енцеладі поступово переміщується на Сатурн

Спочатку вода в атмосфері Сатурна була знайдена ще кілька років тому і тоді дослідники не змогли пояснити її виникнення, повідомляє cybersecurity.ru.

Тепер за підтримки телескопа Гершель було встановлено, що вода, извергаемая з гейзерів на полюсі Енцелада, вилітає за межі тонкої атмосфери Енцелада і рухається у напрямку до Сатурну, утворюючи навколо планети гігантське кільце водяної пари.

Спочатку наявність води біля Сатурна і в його атмосфері було доведено ще в 1997 році, проте тоді не було припущень про те, як вода там могла утворитися або звідки взятися. В оптичному діапазоні її було неможливо побачити, але завдяки інфрачервоним сенсорам Гершеля водяні хмари вдалося розглянути.

Зараз астрономи встановили, що Енцелад щосекунди викидає близько 250 літрів води у вигляді струменів під високим тиском з розломів на південному полюсі супутника. Значна частина води перебирається за межі тяжіння Енцелада і починає тягнутися до Сатурну, утворюючи кільце навколо останнього.

У той же час, астрономи підрахували, що лише невелика кількість викинутої з Енцелада води досягає Сатурна - приблизно 3-5%. Крім того, дослідники говорять, що останній приклад з «дощами» на Сатурні показує, що схема взаємодії супутників з Сатурном в чому недооцінена

Поділитися посиланням: