Про Академію

Меню

Велика червона пляма на Юпітері сповільнило своє стиснення

15 Травня 2016 14:38

Популярне видання Astrophysical Journal опублікував дослідження, згідно з якими в Великому червоному плямі (БКП) планети виявлені незвичайні зміни. Знімки були отримані космічним телескопом Hubble. Даний телескоп був запущений в космос 25.04.1990. Сходження з орбіти Hubble намітили не раніше 2030 року. Здатний досліджувати космос в ультрафіолетовому, інфрачервоному і видимому діапазонах випромінювання! Маса Hubble становить 11 тонн. За допомогою них НАСА склала карту Юпітера і зійшло на відео прольоту над цим космічним гігантом, яке допоможе майбутнім експедиційним і дослідницьким кораблям значно точніше розрахувати свій шлях уздовж цієї далекої планети.
Протягом 300-х останніх років вчені займаються наглядом БКП. У Сонячній системі БКП є найбільшим атмосферним вихором! Згідно з даними швидкість в районі БКП досягає 540 км / год.
Відомо, що незвичайні ниткоподібні особливості в центрі БКП, а також якась хвиля на північ від екватора Юпітера були помічені вченими. Не так швидко, як раніше, але обриси хвилі приймають більш округлу форму, при цьому площа плями продовжує скорочуватися.
40 тисяч кілометрів у довжину і 13 тисяч кілометрів в ширину! Саме такі розміри має БКП. Будь-які лінійні виміри Землі будуть менше цих даних багаторазово!

Поділитися посиланням: