Меню

Великому Тарасові присвячується

29 Лютого 2008 14:27

В березні виповнюється 194 роки від дня народження славного сина українського народу, видатного українського поета та художника, Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Справедливо Великого Тараса – народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців було виховано та формували свій світогляд на його творах. Тож у ці дні шану пам’яті Тарасові Шевченку віддають по всій Україні.

Глибокою шаною до Великого Кобзаря ознаменувалися ці дні і у найбільшому недержавному вищому навчальному закладі – Міжрегіональній Академії управління персоналом. Національно-патріотичному вихованню тут приділяють пильну увагу, адже Академія від моменту своєї появи позиціонує себе як заклад патріотичний, де навчають та виховують майбутню еліту України – не тільки спеціалістів високого рівня, але і всебічно та гармонійно розвинену особистість, патріота своєї країни. Тож не дивно, що утвердженню, розвитку та популяризації української мови, культури, мистецтва, вивченню вітчизняної історії, поширенню традицій та духовної спадщини українського народу – питання, що в Академії стоять на особливому рахунку. Сама територія МАУП красномовно засвідчує це. Так, територію Академії прикрашають пам’ятники видатним постатям України (деякі з них унікальні та єдині в Україні) – є тут пам’ятник і Тарасові Шевченку. В рамках, зокрема, виховного процесу в Академії відбуваються численні заходи – семінари, конференції, а також конкурси, виставки.

Насичену та цікаву програму було запропоновано студентам та працівникам Академії до Шевченкових днів. А розпочалися вони, звичайно ж, з Шевченкових читань. Щорічно в МАУП проводиться цей конкурс: студенти Президентського та Всеукраїнського університетів Міжрегіональної Академії управління персоналом змагаються у мистецтві декламації віршів – поезії Тараса Шевченка та віршів присвячених Великому Кобзареві. З кожним роком Шевченкові читання приваблюють до себе дедалі більше учасників та гостей.

Цьогорічні шанувальники шевченкового слова, які взяли участь у конкурсі, це Наталя Тишкевич (вірш Дмитра Павличка «Тарасе, правдо вогнелика») з Інституту права МАУП, Ірина Бабенко та Павло Городько («Плач Ярославни»), Тетяна Кононенко («Муза»), Анжела Мохорук («Думка») з Козацького інституту, Владислав Тищенко («Муза») з Інституту кібернетики та інформаційних технологій, Валерія Канакова («Лілея»), Анастасія Слабченко («Муза»), Ганна Фурман («Не жаль на злого, коло його»), Ігор Вінців («Пророк») та Ольга Поліщук («І виріс я на чужині») з Інституту міжнародних відносин та лінгвістики, Артур Янгаличев («Причинна»), Марія Фуга («І багата я…»), Катерина Вільнер («Катерина»), Тетяна Залізна («Сон») та Руслан Василевич («Мар’янці») з Економіко-правового технікуму МАУП. Переможцями конкурсу визнано Владислава Пишенка  та Артура Янгаличева за, відповідно, виконання віршів «Муза» та «Причинна», Павла Городька та Ірину Бабенко «за оригінальність виконання» («Плач Ярославни»), а також Руслана Буйниченка «за авторську поезію» - власний вірш, присвячений Тарасу Шевченку.

Вітаємо переможців і бажаємо творчого натхнення!

В Шевченкові дні студенти та працівники також мали можливість в кіноконцертному залі «Україна» МАУП подивитися чудовий фільм про Тараса Шевченка «Тарас», та поспілкуватися з творцями фільму, лауреатами Національної премії ім. Т. Шевченка. З цієї нагоди перед присутніми виступив поет Анатолій Славута-Логвиненко, який наголосив на важливості спадщини Великого Кобзаря для нинішнього та прийдешніх поколінь, а також зачитав аудиторії свої чудові вірші.

Іван Франко, визначаючи роль поета на шляху історичного поступу українського етносу, окреслюючи масштаби впливу спадщини Великого Кобзаря на культурний, духовний розвиток кожного українця, писав: «Він був сином мужика, а став володарем у царстві Духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Доля не шкодувала йому страждань, але не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко».

Примітно, що особистістю Великого Кобзаря та його творчою спадщиною надзвичайно цікавиться молодь МАУП. І щиро вдячна керівництву Академії за заходи, організовані до дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, для студента Мирослава Цимбалюка, велике значення має те, що постаті Кобзаря та його творчості в закладі приділяють велику увагу: «Безумовно, такі творчі вечори є надзвичайно позитивним моментом для студентів, тому що вони знайомляться із українською історією, культурною спадщиною, національними традиціями. Кожен із студентів МАУП нині ще на шляху становлення, але за нами майбутнє. І в майбутньому національно-патріотичний фактор визначатиме розвиток Української держави. Такі люди, як Тарас Шевченко вчать, як ми маємо будувати власну державу».

В програмі цьогорічних Шевченкових днів в МАУП – мистецька виставка, присвячена Тарасові Шевченку. Свої роботи з циклу «Шевченкіада» представив тут на огляд студентам та працівникам Академії відомий український живописець-графік, заслужений художник України, лауреат премії ім. В. Стуса Валерій Франчук. Від художника – художникові… Такий лейтмотив цієї виставки. Адже письменник Тарас Шевченко був не менш геніальний художник, але цю грань його творчості зазвичай дуже скупо описують в біографіях.

Поділитися посиланням: