VI Міжнародна наукова конференція «Визнання світовою громадськістю голодоморів в Україні як геноциду українського народу»
Визнання трагедії – крок до відродження
Уже шостий рік поспіль у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувається Міжнародний науковий проект, який вивчає питання Голодоморів в Україні. Цього року Міжнародна конференція присвячена «Визнанню світовою громадськістю голодоморів в Україні як геноциду українського народу».
Розпочався форум молебнем біля ангела скорботи – пам’ятника жертвам голодоморів.
Актуальні наукові доповіді, виступи, повідомлення ідейно-теоретичного та національно-політичного аспектів голодоморної політики щодо України були виголошені в ході конференції.
Запобігти організованим голодоморам на перспективу має передовсім наука. Створення громадської думки на науковій основі – передумова недопущення організованих злочинів надалі.
У роботі Міжнародного форуму взяли участь провідні політичні та громадські діячі, науковці, зокрема поет, академік Національної академії наук України, Герой України, голова Національного фонду культури Борис Олійник, Герой України, народний депутат України, Голова Асоціації дослідників Голодоморів України Левко Лук’яненко, громадський діяч, поет Іван Драч, доктор історичних наук, професор кафедри країнознавства Київського національно університету ім. Т. Шевченка Микола Дорошко, Голова Держкомархіву України Ольга Гінзбург, доктор історичних наук Володимир Сергійчук та інші. Відвідали конференцію і представники дипломатичного корпусу України.
Неоціненний вклад МАУП у поширення правди про голодомори відзначив Левко Лук’яненко. «Та діяльність, яку Міжрегіональна Академія управління персоналом проводила упродовж цих п’яти років вплинула не лише на молодь та студентів, а й на уряд і на владу України. Цього року вперше в історії відбулося грандіозне вшанування жертв тієї страшної трагедії. І я дуже вдячний МАУП за співпрацю і сподіваюся, що й надалі разом з Асоціацією дослідників Голодоморів України ми поширюватимемо правду і застерігатимемо наші майбутні покоління від повторення помилок минулого», - відзначив Левко Григорович.
Про міжнародний аспект визнання голодомору 1932-1933рр. в Україні геноцидом говорив Микола Дорошко. Цікавими висновками із своїх досліджень «Особистий архів Сталіна і голодомори в Україні» поділився доктор історичних наук Василь Морочко, Ольга Гінзбург оприлюднила відомості про документи з історії голоду, які збережені у фондах архівосховищ України.
Ми зобов'язані зробити все, аби пам'ять про заморених завжди була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь. Ми мусимо сьогодні згадати у молитвах всіх тих, хто страждав і хто помер під час Великого Голодомору та запалити свічки по всій Україні, аби пом'янути тих, кого забрала голодна і люта смерть.