Про Академію

Меню

Вихованці НВК «Престиж» при МАУП відвідали пожежну частину

16 Вересня 2013 15:25

16 вересня учні других класів навчально-виховного комплексу «Престиж» при МАУП відвідали пожежну частину № 19 Деснянського району міста Києва з нагоди Дня рятівника.

Урок безпеки проводив головний фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації Ігор Щербак, який розпочав екскурсію розповіддю дітям про роботою пожежного автомобіля та насосних установок рятувального транспорту. Учні дізналися, що у вогнеборців існують драбини різної довжини: від триметрової до драбини 30-ти метрів, яка сягає дев’ятиповерхового будинку. Також пожежники розповіли з чого складається бойовий одяг справжнього рятівника. Цікавою стала демонстрація спеціального тепловідбивного костюму, який витримує температуру до 800 градусів.  Діти відчули себе справжніми рятівниками, побувавши у пожежному автомобілі. Окрім цього вони поміряли спеціальні маски для дихання та справжні пожежні каски.

 «Такий урок можна вважати практичним заняттям, тому що не кожен день діти можуть поспілкуватися із справжніми рятувальниками. Дуже важливо проводити подібного роду заходи для школярів, тому що дітки ознайомлюються  із професією пожежника, наскільки ця професія є відповідальною, цікавою і потрібною у наш час. А також дізнаються  про основи безпеки життєдіяльності і основи протипожежної безпеки. І можливо у майбутньому ця екскурсія допоможе їм при виборі професії»- розповіла класний керівник 2А класу НВК «Престиж» Гімон  Ірина Володимирівна.

Не менш захопливим виявився показ вогнеборцями як правильно спускатися пожежною трубою та підійматися на 4-й поверх за допомогою драбини. Проте найбільшого зацікавлення в учнів викликав процес тушіння пожежі великим струменем води.

Наприкінці екскурсії рятувальники продемонстрували як вони працюють при екстрених викликах: лунає повідомлення по гучномовцю, рятівники швидко одягають бойовий одяг, сідають у пожежні автомобілі, вмикають сирену і швидко виїжджають на виклик.

Ігор Щербак, головний фахівець відділу реагування на надзвичайні ситуації: «Сьогодні у нас стартував «Тиждень безпеки життєдіяльності». Якщо ми будемо проводити більше таких заходів для школярів, то діти знатимуть як себе поводити при пожежі, що потрібно робити і куди дзвонити».

Після уроку безпеки деякі учні виявили бажання стати у майбутньому справжніми пожежними.

Ольга Коробій 

Поділитися посиланням: