Про Академію

Меню

Вільна боротьба – не значить боротьба без правил

22 Лютого 2010 14:36

Днями в київському Палаці Спорту відбувся ХVІ Міжнародний турнір з вільної боротьби серед чоловіків та жінок присвячений видатним українським борцям і тренерам. Особливістю цьогорічного турніру є те, що його проведення – це вшанування пам’яті всіх видатних спортсменів і тренерів України. Особливу шану було віддано засновникам цього виду спорту, які своєю працею та самовідданістю проклали шлях до перемог українським борцям на міжнародній арені.

В цей день до Києва завітали борці з Австрії, Азербайджану, Болгарії, Білорусі, Великобританії, Грузії, Ізраїлю, Канади, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Румунії, Росії, Словаччини, США, Тунісу, Узбекистану, Франції, Чехії, Швеції та України.

Ще у 1995 році президент Асоціації спортивної боротьби України Борис Савлохов був одним з організатором заснування Міжнародного турніру, присвяченого видатним українським борцям. Відтоді, в лютому, Київ традиційно стає місцем зустрічі спортсменів - представників вільної боротьби. Україна має високі досягнення та розвинені традиції у цьому виді спорту, ми можемо пишатися тим зв’язком між поколіннями, який дозволяє вирощувати нову славну генерацію борців. Цей турнір дозволяє поєднати дві школи – сучасну й традиційну, дає змогу зіставити найкращі досягнення всіх країн. З року в рік змагання стають все цікавішими, а перемоги яскравішими.

Не так давно Ельбрус Тедеєв був учасником змагань, а сьогодні – він один з організаторів турніру. Особливості підготовки до цього свята та власне бачення турніру Ельбрус прокоментував так: «Одна справа - дивитися з килиму на глядачів, коли ти учасник змагань, і зовсім інша - очолювати президіум. Організація цього турніру – складна і відповідальна справа. Я вболіваю і хвилююсь за кожного учасника турніру».

Вся Україна пишається перемогами олімпійської чемпіонки з вільної боротьби, студентки МАУП Ірині Мерлені, яка була присутня на цьому святі. В цей день Ірині не брала участі у змаганнях, оскільки нещодавно зробила операцію на коліні. «Зараз набираю форму, а в березні планую поїхати до Швеції на змагання та на тренувальний збір. У минулому році мене було обрано Послом України на Перші Юнацькі Олімпійські ігри – і це для мене велика честь та відповідальність», - поділилася планами на майбутнє Ірині Мерлені.

Урочисте відкриття турніру проводили: заступник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Ростислав Карандєєв, олімпійський чемпіон, триразовий Чемпіон світу, народний депутат України, президент Асоціації спортивної боротьби Ельбрус Тедеєв, віце-президент Асоціації спортивної боротьби України, президент Асоціації спортивної боротьби м. Києва Ростислав Щокін.

Міжрегіональна Академія управління персоналом вже багато років плідно співпрацює з Асоціацією спортивної боротьби України і активно підтримує спорт в цілому. Заступник голови Наглядової Ради МАУП Ростислав Щокін звернувся до гостей і учасників: «Щиро вітаю любителів спорту, організаторів, глядачів, ветеранів з цим знаменним святом. Хочу подякувати тим легендам спорту, на честь яких проводиться це свято за те, що вони впродовж поколінь надихають молоде покоління на нові перемоги. Спортсменам бажаю проявити себе якнайкраще».

У цьогорічному турнірі з вільної боротьби взяли участь студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом: Ірина Харів, Мар’яна Квятковська, Дмитро Рочняк, Шаміль Дібіров та Віктор Кікоть. Навчання в Академії допомагає розвинути свої здібності та отримати знання, які знадобляться їм в професійній діяльності.

У ваговій категорії до 55 кг. блискучі результати на турнірі показала призерка Чемпіонату Європи з вільної боротьби Ірина Харів, яка впевнено йшла до перемоги. У попередній сутичці Ірина порадувала глядачів – виграла у п’ятиразової чемпіонки Європи Наталії Гольц з Росії. А у фіналі не змогла протистояти сильній суперниці Наталії Синишин і посіла другу сходинку турніру – отримала срібну медаль.

У ваговій категорії до 74 кг. за ІІІ місце змагався чемпіон України з вільної боротьби Дмитро Рочняк. Як зазначив спортсмен, здобути бронзу в турнірі Дмитру допомогла віра в Бога. Саме з вірою він виходив на килим і наполегливо боровся, відстоюючи честь України. «Признаюсь чесно – до турніру я не був підготовлений як належне і виходив на килим лише з вірою в перемогу і проханням «Боже допоможи». Особлива подяка моєму тренеру, який підтримав мене і допоміг взяти участь у цих змаганнях. Всі суперники були дуже добре підготовлені, а всі сутички були важкими», - зазначив спортсмен. Дмитро з гордістю говорить про Академію і пишається тим, що він студент МАУП: «В цьому році буде проходити чемпіонат світу серед студентів, сподіваюся, що я буду захищати честь МАУП на цих змаганнях. Хочу подякувати президії Академії за високу підтримку та активну допомогу в навчанні. Для нас МАУП надає більші можливості у підготовці, ніж держава. Через постійні збори та змагання практично не вистачає часу на навчання, а Академія всіляко сприяє нам в отриманні освіти і постійно йде назустріч».

Досить молодий, але завзятий спортсмен - призер чемпіонату світу серед молоді Шаміль Дібіров у ваговій категорії до 96 кг. боровся за ІІІ місце. У фінальній сутичці з Шамілем боровся добре підготовлений спортсмен із США. У першому періоді змагань Шаміль програв. Другий період закінчився з рахунком 0:0. Суддя тягне жереб - і право брати захват за ногу надається Шамілю, а це досить вигідна позиція, це вже 90% перемоги і Шаміль виграє ІІ період. Досить напруженою стає атмосфера ІІІ періоду змагань, в якому Шаміль здобуває перемогу і отримує бронзову медаль: «Я задоволений змаганням. Моя перемога – це своєрідне везіння, мені пощастило здобути перемогу. В подальшому буду наполегливо працювати, щоб показати ще кращі результати».

Чемпіонка Європи з вільної боротьби Мар’яна Квятковська у всіх змаганнях має велике бажання та прагнення перемогти. У ваговій категорії до 63 кг. Мар’яна вийшла у фінал і наполегливо боролася за третє місце, але не зуміла перемоги свою суперницю і посіла 4 сходинку: «З сьогоднішньої боротьби я зробила для себе висновок, що для перемоги мені не вистачає впевненості, над цим в подальшому і буду працювати».

Віктор Кікоть вже в першій сутичці програв бій, його суперник також здобув поразку і Віктор автоматично був вилучений зі змагань.

Учасники та організатори були задоволені турніром, оскільки наші спортсмени показали гарні результати і подарували всім присутнім справжнє свято спорту.

Поділитися посиланням: