Про Академію

Меню

Вимоги студентського активу МАУП до Міністерства освіти та науки України

27 Серпня 2007 16:28

Вимоги студентського активу МАУП до Міністерства освіти та науки України

Вже не перший рік Міністерство освіти та науки України на чолі з міністром Ніколаєнком веде антидержавну політику, спрямовану на знищення Міжрегіональної Академії управління персоналом. Вже не вперше студенти, викладачі, співробітники Академії організовують пікетування з метою привернути увагу можновладців та громадськості до конфлікту між МАУП та МОН України. Позицію керівництва Академії активно підтримує студентство.

Більше року тому МОН України в односторонньому порядку стало вимагати перереєстрацію статуту МАУП, а саме, зміни її організаційно-правової форми. Оскільки це суперечить законодавству, МАУП оскаржила цю вимогу в суді і виграла справу. У відповідь міністр освіти і науки С.М.Ніколаєнко розпочав тотальне переслідування Академії, фактично перешкоджаючи законній господарській діяльності: умисна затримка з ліцензуванням і акредитацією, особливо, окремих відокремлених підрозділів; організація позапланових, упереджених перевірок; позбавлення права присвоювати вчені звання і, врешті, призупинення видачі дипломів державного зразка про освіту на підставі того, що МАУП, мовляв, порушує ліцензійні умови щодо наборів молоді на навчання. Це - не відповідає дійсності. Згідно з ліцензією загальний ліцензійний обсяг прийому в МАУП складає 21240 осіб. Фактичний випуск студентів Академії за період з 01.09.2005р. по 01.09.2006р. (за встановленим Міністерством звітним періодом для видачі дипломів) становить 14905 осіб. Таким чином, фактичний випуск студентів на 6335 осіб менший від встановленого ліцензованого обсягу прийому.

Протиправні дії МОН України щодо МАУП, оскаржені в судовому порядку, оскільки міністерство, С.М.Ніколаєнко діють антизаконно. Так, відповідно до статті 53 Конституції України кожен має право на освіту. Крім того, відповідно до статті 27 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991р. № 1060 - XII випускнику державного або іншого акредитованого (атестованого) навчального закладу видається відповідний документ про освіту встановленого зразка. Зразки документів про освіту затверджуються Кабінетом Міністрів України, а видаються державні дипломи МОН України.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про вищу освіту» від 17 січня 2002р. № 2984 - III громадяни України мають право на здобуття вищої освіти. Відповідно до частини 4 статті 7 цього Закону вищу освіту мають особи, які завершили навчання


 

у вищих навчальних закладах, успішно пройшли державну атестацію, відповідно до стандартів вищої освіти і отримали відповідний документ про вищу освіту державного зразка.

Державна атестація осіб, які закінчують вищі навчальні заклади усіх форм власності, здійснюється державною екзаменаційною комісією. Положення про державну екзаменаційну комісію затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти і науки, а голови комісій призначаються МОН України.

    МАУП є акредитованим навчальним закладом. Всі особи, для видачі дипломів яким МАУП звернулася до Міносвіти, пройшли відповідний курс навчання і склали державні іспити державним екзаменаційним комісіям, голови яких призначені наказами Міносвіти. Таким чином, на підставі законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту» Міністерство зобов'язано видати цим особам документи про отриману освіту державного зразку. Беручи до уваги вищевикладене, вимагаємо:

1.        Припинити протиправні дії МОН по відношенню до МАУП.

2.        Видати випускникам Академії дипломи державного зразка.

3.    Виконати рішення Господарського суду м. Києва № 24/735 - А від
08.06.2007р.

Ми, студентський актив, найбільшого та за багатьма показниками найкращого ВНЗ України, виступаємо за своє майбутнє. Ми вже довели собі та багатьом іншим, що ми - команда. Команда, якій під силу непокори, страйки та революції. Команда, яка здатна боротись проти свавілля та за правду. Команда, ім'я якій - МАУП!

Студентський актив МАУП


Повідомлення про проведення мітингу

Поділитися посиланням: