Про Академію

Меню

Вища освіта від МАУП — і заможним, і бідним!

20 Липня 2006 12:49
Олексій пишається, що був студентом МАУП 
    Мати вищу освіту завжди престижно. Це піднімає власний статус у суспільстві, надає більше шансів знайти гарну роботу з достойною зарплатнею. Однак багатьом диплом спеціаліста чи магістра може бачитися лише уві сні. В країні панує ситуація, коли замало одних лише знань, аби отримати омріяну освіту. Для сиріт це становиться нездоланним бар’єром, адже їм ні на кого сподіватися. В цій ситуації особливо цінною є благодійна програма Міжрегіональної Академії управління персоналом — кожного року сюди вступають не менше десяти таких дітей. За навчання вони не платять жодної копійки.   
     Зараз у Президентському університеті МАУП безкоштовно здобувають освіту 78 сиріт. З них 17 осіб — першокурсники. Ще 44 студенти мають пільги в оплаті від 25 до 50 % вартості навчання. Сироти безкоштовно проживають у гуртожитку та щомісяця отримують стипендію від Академії у розмірі від 105 до 130 грн. Ще 150 грн./міс. їм має виплачувати Київська обласна державна адміністрація.
    Ця благодійна програма діє з 2000 р. Все розпочалось із акції «Студенти МАУП — дітям-сиротам». До дня Святого Миколая та на Великдень студенти влаштовують свято для вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів: готують концерти та мистецькі заходи, вручають подарунки. Крім того, сиротам надається психолого-педагогічна допомога. Тоді ж і виникла ідея безкоштовно навчати талановитих дітей, позбавлених батьківської опіки. Згідно угоди, укладеної в 2000 р. з Київською облдержадміністрацією, Академія зобов’язалася щорічно приймати на перший курс 5 сиріт.
    В 2002 р. президент Академії Георгій Щокін запровадив додаткову квоту ще на 5 безкоштовних місць. Таким чином дітям, які ростуть без батьків, розширено доступ до вищої освіти. Зарахування відбувається на конкурсній основі. «Коли я дізнався про можливість безкоштовно навчатися у МАУП, я й гадки не мав, що це за заклад. Та щойно ступивши на територію, я зрозумів, що хочу тут навчатися. Тут дуже гарно, усюди відчувається академічний дух», — каже колишній студент Олексій Василенко. «Окрім гарних знань Академія надає й широкі можливості для самоствердження. Кожен може обрати собі зайняття до душі. Одних лише спортивних секцій тут більше двадцяти. А ще є театральна та мистецька студії, фольклорний гурток та ін.»
Олексій вступив до Академії у 2000 р. Отримавши диплом бакалавра, вирішив не зупинятися та за рік став магістром. Зараз в магістратурі безкоштовно навчається 6 сиріт. Однак такі привілеї мають лише ті, хто за роки навчання зарекомендували себе здібними та старанними студентами.
    Діти можуть вступати на спеціальність, яка їм до вподоби, а не лише туди, де менший конкурс чи просто є вільні місця. Здебільшого вони обирають право, соціологію, політологію, психологію, фінанси та ін.
Безкоштовне навчання для таких дітей провадить й економіко-правовий технікум при МАУП. Кращі студенти вступають до Академії на третій курс. Цього року таких 7 випускників. А взагалі з 2000 р. освіту на безоплатній основі тут отримали 54 сироти.
    Президент МАУП Георгій Щокін постійно йде назустріч студентам. Регулярно до дня студента він запроваджує 20-50 % пільги в оплаті для обдарованих студентів. Це зазвичай ті, хто добре проявив себе у навчанні чи студентських секціях. Але бувають й виключення. Одного разу значну знижку було надано студентці, у якої розлучилися батьки і вона не могла більше оплачувати повну вартість навчання.
    В цьому році Міжрегіональна Академія управління персоналом затвердила благодійну програму ще на 5 років. Уже укладена нова угода з Київською обласною державною адміністрацією.