Вітаємо з Днем Тетяни!

25 Січня 2013 18:22

Днів студента в Україні відзначають аж два – перший святкують на 17 листопада (він співпадає з Міжнародним днем студента), а другий – на 25 січня, коли вшановують великомученицю Тетяну Хрещенську, покровительку студентства.

Міжнародний день студента відзначають 17 листопада неспроста. Далекого 1939 року нацисти штурмували Університет Праги після потужної студентської демонстрації проти вбивства Яна Оплетала та вторгнення до Чехословаччини, а також арешту дев'яти студентських лідерів, відправлення 1200 студентів у концтабори, і закриття всіх чеських університетів та колегій..

1941 року Міжнародна Рада Студентів у Лондоні вперше відзначила День студента і просунула ідею в ООН.

В Україні День студента святкують з 1999 року.

Для народів, які проживали в межах впливу Російської імперії, днем студента тривалий час вважалося 25 січня – день великомучениці Тетяни Хрещенської. У 1755 році російська імператриця Єлизавета Петрівна створила у Москві університет (тепер – МГУ ім. М. Ломоносова), і його відкриття припало саме на Тетянин день. Університетом опікувався фаворит імператриці - граф Іван Шувалов. За його проханням, відкриття відбулося саме в день народження матері Івана Івановича Тетяни. Щороку в університеті служили молебень, в якому згадувалось ім‘я святої Тетяни – так для всіх студентів великої імперії вона стала покровителькою студентства.

В незалежній Україні офіційний День студента один – і він припадає на 17 листопада. Однак і студенти, і викладачі залюбки відзначають і Тетяни день, вітаючи не лише усіх Тетян з іменинами, а й студентів, для яких вона залишається покровителькою.

Отож, шановні студенти і всі, хто колись студентствував, вітаємо Вас зі святом! Кажуть, що коли життя влаштовує іспит, першими здають нерви… Так нехай же вони у Вас все здають на відмінно! Завжди будьте впевненими у своїх силах, розкривайте свої таланти й здібності. Адже… все життя – це іспит для душі, іспит, в якого не існує перездачі. Насолоджуйтесь життям, імпровізуйте… і будьте щасливими!

З найкращими побажаннями, МАУП

Поділитися посиланням: