Вокальна студія

23 Жовтня 2007 14:50

 У Міжрегіональній Академії управління персоналом кожен охочий студент, паралельно з навчальним процесом, має змогу у вільний час займатись у спортивних секціях та мистецьких студіях для власного фізичного і духовного розвитку. 

Про особливості заняття вокалом та нелегкий шлях до естрадних вершин, розповіла керівник вокальної студії МАУП Веста Каменева.

Коли та як було створено вокальну студію в МАУП?

Рівно рік тому, я прийшла в МАУП, закінчивши естрадне відділення Академії керівних кадрів культури мистецтв Києво-Печерської Лаври помічником до Марти Шпак.

 Перші юнаки та дівчата прийшли за оголошенням, окрім того передавали новину про створення студії з вуст у вуста, так і сформувався кістяк студії зі студентської молоді, яка охоче займається співом і я з ними залюбки працюю. З колективу нікого силоміць не виганяю, навіть якщо у студентів нічого не виходить, тому що вважаю, що неможливе можливе і кожен, хто має голос, слух, а головне шалене бажання, може співати.

Яка праграма зайняття вокальної студії?

Усе розпочинається з розпівування, це необхідна складова зайняття вокалом. Потім ми, як правило, переходимо до складання репертуарів та репетицій, кожен обирає собі ту пісню, яка, на його власний розсуд, допоможе йому якомога краще розкрити свої вокальні здібності. З дебільшого віддаємо перевагу українським пісням у виконанні Ані Лорак, Гайтани, Наталії Могилевської, хоча я не забороняю виконувати пісні іноземних виконавців. Але твердо переконана, що ми повинні співати своїх українських пісень, тому що в них є душа, хоча так, у власній творчості можна і навіть варто використовувати досвід зарубіжних співаків.

Де, ваші вихованці, беруть участь?

Як правило тільки у внутрішньоакадемічних фестивалях, конкурсах, таких як Артпалітра. Виступають достойно, щоразу займають призові місця.

Як вам вдається до кожного зі своїх вихованців віднайти індивідуальний підхід та розкрити таланти?

Я маю невеличкий досвід такого роду спілкування з молодими вокалістами, адже сама з цього розпочинала. Намагаюсь для кожного, хто приходить у студію та проявляє наполегливість займатись вокалом, стати в перщу чергу другом, а вже потім порадником та наставником. Намагаюсь змусити кожного повірити у свій талант, допомагаю розкритись, підтримую морально та психологічно. Але звісно, велике значення у прогресі відіграє внутрішня потреба займатись співом, бажання чогось досягти, а також наполеглива і кропітка щоденна праця.

Як вам у житті допомагає спів?

Це стиль та сенс мого життя. У кожного з нас трапляються різні життєві ситуації, так от, особисто мені спів та пісня допомагають не втратити віру в себе та краще і світле майбутнє, стимулюють та допомагають рухатись вперед, впевнено долаючи усі життєві перешкоди. Окрім того, спів може розрадити, підбадьорити та підняти настрій мені, моїм близьким та друзям  у скрутну хвилину.

Як на вашу думку, спів впливає на формування засад гуманності у молоді?

Я постійно наголошую своїм вихованцям, що пісню треба відчути серцем, пропустити крізь себе, а не просто співати. Це на мою думку, змушує їх бути більш обачнішими та уважними до своїх внутрішніх настроїв душі. А отже, чутливими до оточуючого світу. Я хочу, щоб усі вони співали для народу, а пісня линула з душі. Лише так можна підкорити серця примхливих слухачів.

Ваші побажання юним підкорювачам української естради.

Працювати, багато працювати не покладаючи рук, лише тоді можна буде отримати бажаний, позитивний результат.

 

Баркалова Олександра, студентка ІІ курсу інституту міжнародних відносин імені Аверроеса.

Чому вирішила займатися співом?  

Співом займаюсь вже більше пяти років. По закінченні школи мистецтв, зрозуміла, що хочу співати і вирішила для себе більше часу приділити вокалу. Вступивши до МАУП, дізналась про функціонування вокальної студіі, і одразу, не марнуючи часу, стала регулярно відвідувати усі зайняття.

Що тобі дає заяняття вокалом?

Впевненості у власних силах. Взагалі, зайняття вокалом загартовує, сприяє безперервному процесу розвитку творчих засад особистості та стимулює весь час йти вперед, не зупинятись на досягнутому.

Чи повязуєш з естрадою своє майбутнє?

Звісно хочу, якщо пощастить, то так.

Твої побажання ровесникам-вокалістам.

Творчої наснаги, щирої глядацької симпатії та успіхів на шляху досягнення заповітної мрії.

 

Поділитися посиланням: