Меню

Вручено нагороди «Софія Київська»

29 Червня 2005 13:10

Урочистою церемонією вручення нагород завершився Рейтинг вузів «Софія Київська». 23 червня в Українському домі зібрались освітяни, представники громадськості, народні депутати, аби привітати найкращі вузи з перемогою у престижному змаганні. Організатори рейтингу – Міжнародна Кадрова академія, Конфедерація недержавних вищих навчальних закладів освіти України, Академія наук вищої школи України, Інститут вищої освіти АПН України та Український інститут соціальних досліджень. Опитування проводилося протягом  квітня 2005 за минулорічними  підсумками  діяльності вузів. Респонденти – молодь віком від 16 до 25 років, яка навчається або має намір здобути вищу освіту. Паралельно опитано експертів, серед яких ректори (проректори) вузів, урядовці, що  займаються організацією освіти  в органах виконавчої влади.

В інтегрованому рейтингу, за всіма показниками, перше місце посів Національний університет імені Тараса Шевченка, на другому – Києво-Могилянська академія, третє місце – у Київського національного технічного університету «КПІ». П’ять років поспіль Міжрегіональна Академія управління персоналом лідирує серед недержавних закладів освіти. Перемогла вона і ще в одній номінації – як найкращий вуз управління.

Президент МАУП Георгій Щокін зауважив після церемонії, що сьогодні в Україні тільки близько 30 % працездатного населення мають вищу чи незакінчену вищу освіту, а треба не менше 50%. «Треба весь час суспільству показувати, що наше головне завдання - це підняття освітнього культурного рівня народу», - сказав професор Георгій Щокін.

Організатори «Софії Київської» впевнені, що проведення таких  Рейтингів, що ґрунтуються на громадській думці, стимулює  розвиток освіти в Україні, що нині долучається до загальноєвропейських процесів.

Поділитися посиланням: