Про Академію

Меню

Всеукраїнська науково-практична конференція “ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА ТА ОСВІТА: ХРИСТИЯНСЬКИЙ ВИМІР” в Хмельницькому інституті МАУП

01 Червня 2012 12:42

Нещодавно у Хмельницькому інституті імені Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА Міжрегіональної Академії управління персоналом  відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція“Історія, культура та освіта: християнський вимір”, організаторами якої виступили Хмельницька єпархія Української Православної Церкви, Хмельницький інститут МАУП, Державний архів Хмельницької області, Державний історико-культурний заповідник “Межибіж”.

Конференція зібрала близько 300 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, педагоги, представники Синодального відділу у справах молоді, духовенство, викладачі і студенти вузів України.

Робота вченого зібрання відбувалася за наступними напрямками:

  • Пересопницьке Євангеліє – духовна святиня українського народу
  • Першоджерела та першодруки в дослідженні історії Поділля
  • Педагогіка духовності в історії краю
  • Просвітителі та сповідники Подільської землі
  • Ікона та іконопис на теренах Хмельниччини
  • Жінка в духовно-освітньому та культурному вимірі України
  • Праця: християнська концепція
  • Історія становлення та співпраця Недільних шкіл та навчальних закладів у вихованні дітей та молоді
  • Волонтерство: проблеми та перспективи
  • Субкультура, культура та традиції у молодіжному середовищі

Учасники та гості вченого зібрання підтвердили, що Православна віра суттєво вплинула на вітчизняну історію, культуру, освіту та педагогіку, надавши новий напрямок вказаним сферам людської діяльності, вектор якого спрямований до Бога та вічного спасіння душі. Окрім того було констатовано факт, що саме Православна Церква була і залишається консолідуючою силою українського народу, тією силою, яка в усі часи сприяла утвердженню у суспільстві високої моралі та духовних цінностей.

Дякуючи Богові за спілкування та плідну співпрацю, організатори, учасники та гості конференції постановили і у майбутньому докладати зусиль для подальшого дослідження духовної і культурної спадщини та ствердження духовності у суспільстві.

Учасники форуму висловили щиру подяку Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України ВОЛОДИМИРУ за Первосвятительські молитви, благословення, а також за активну особисту участь у розвитку всіх видів Церковного свідчення у сучасному суспільстві та відзначили видатну особисту роль ЙОГО БЛАЖЕНСТВА у просвітницькому служінні, яке сьогодні здійснює Українська Православна Церква.