Про Академію

Меню

Вуздечка на пресу?Заява Федерації патріотичних видань України

01 Червня 2007 10:47

У Києві сталася безпрецедентна подія. За вказівкою київського голови Леоніда Черновецького було незаконно демонтовано газетно-книжковий кіоск, де розповсюджувалися видання ФПВУ,  а також література українських видавців. Акцію було здійснено із застосуванням сили, показово зухвало, що нагадувало вульгарний і брутальний грабунок чужого серед білого дня. Унаслідок варварських дій завдано пошкоджень майну і значних збитків власникам кіоску та друкованої продукції.

Заздалегідь спланована протиправна акція мала на меті, за задумом, видно, її організаторів, настрахати видання, які посміли критикувати антиукраїнські, антигромадські дії міського голови та його оточення, стати показовим уроком журналістам та видавцям.

Погром преси поблизу Бабиного Яру зловісно нагадав методи сектантської юдо-більшовицької,  а по суті своїй фашистської влади, традиції якої очевидно успадкував Леонід Черновецький, вчинки якого стають небезпечними для суспільства, дають підстави всерйоз сумніватися у психічній адекватності київського мер-фюрера.

Необхідно звернути увагу і на те, що війна з кіосками стала своєрідним,  і для Черновецького, мабуть, логічним продовженням розправ нової міської влади зі столичною пресою. У Києві лише за кілька останніх місяців було звільнено з посад головних редакторів газет «Вечірній Київ», «Хрещатик», «Столиця»…, погромлено редакційні колективи, піддано переслідуванням журналістів за інакодумство, введено цензуру інформації.

ФПВУ висловлює рішучий протест проти ганебних дій міської влади Києва і Леоніда Черновецького з придушення свободи слова, переслідування журналістів та видавців, вимагає негайного розслідування обставин вчинених погромів і покарання винних в них.

Звертаємося до депутатів Київської міської ради, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, Київської,  Національної спілок журналістів України, Української Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів з вимогою дати  свою оцінку діям, спрямованим на переслідування інакомислення, перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та видавців.

 

За дорученням ФПВУ

Виконавчий директор ФПВУ    Я. Орос  

Поділитися посиланням: