Як у МАУП Покрову святкували

16 Жовтня 2015 15:22

За багаторічною традицією у Міжрегіональній Академії управління персоналом на свято Покрови Пресвятої Богородиці проходять урочисті заходи, що покликані висловити повагу і продемонструвати студентській громаді приклад свідомого і шанобливого ставлення до християнських звичаїв і традицій українського народу.

Тож і цьогоріч 15 жовтня на Площі знань відбулося справжнє козацьке дійство. 

«Божу Матір вважали своєю покровителькою запорізькі  козаки. Ідучи у похід чи повертаючись з нього, вони зверталися з молитвою про допомогу у благородній справі захисту Вітчизни: «Прийми нас, Мати, під свій покров, Тобі даруємо серце і любов, Від нужд і горя нас збережи, В лихій годині нам допоможи! Про велике значення Покрови для українців свідчить і той факт, що 5 березня 2015 року депутати Верховної Ради проголосували за президентський законопроект, щодо встановлення святкового дня – Дня захисника України саме 14 жовтня» – розповів ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Анатолій Подоляка.

Так, як годиться за давніми козацькими звичаями, й в Академії свято почалося молитвою.

«Кожного року ми молитовно вшановуємо Пречисту Богородицю, відчуваючи її особливу молитву, захист, заступництво, милосердя та любов. І це невипадково, бо справжня наука, освіта, наукове відкриття, творче та інтелектуальне натхнення наближають нас до небесних таємниць, до світу проникнення у Боже Провидіння. Святкуючи релігійне свято, вшановуючи Богоматір, молитовно звертаючись до Господа, сердечно вітаю Вас зі святом та бажаю усім Божого благословення, натхнення у Дусі Святому та відчуття теплого дотику до серця, душі й розуму Діви Марії, Покрови Богородиці» – зазначив у своїй проповіді протоієрей Діонісій Мартишин.

Свято козацтва продовжили студенти МАУП. Зірки Академії Аліна Левенчук та Ілона Кушнір заспівали нетлінні шедеври української естради. Також у рамках профорієнтаційної роботи до МАУП завітали й учні гімназії «Потенціал», котрі показали й свої вокальні таланти.

А справжня феєрія свята розгорнулася із прибуттям на Площу знань артистів кінного театру «Українські козаки». Вправні парубки  із оселедцями продемонстрували студентам приклад мужності та відваги своїми шаленими акробатичними трюками на конях, майстерним володінням шаблями та батогами. Але артистам було замало лише показати свої здібності, важливо було наділити публіку козацьким духом, тому деякі зі студентів взяли участь у святковій виставі. За допомогою зброї артисти разом  зі студентами показали надзвичайно небезпечні номери зі збивання гілок із рук та шапки з голови.

Було лячно, проте дуже видовищно!

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: