Меню

Як Ватикан сканує свою бібліотеку

26 Квітня 2016 22:38

Держава Ватикан вже кілька років зайнято процесом переміщення своєї колосальної бібліотеки, яка містить як старовинні сувої, так і різні документи, на цифрові носії. Отціфровиваніе найцінніших книг і манускриптів - процес складний і копіткий, і для цього потрібна особлива підготовка. Адже якщо обладнання зашкодить історичні документи, це може завдати непоправної шкоди Ватиканській бібліотеці і світовій культурі.

Тому для такої важливої ​​роботи потрібні особливі сканери, і японські фахівці протягом декількох років тестували обладнання - світло від пристрою не повинен бути надто яскравим, інакше велика ймовірність пошкодити папір. З цією метою сканери оснастили спеціальними захисними екранами.
Фахівці, які приминають участь в скануванні, не повинні носити прикраси під час роботи і користуватися спеціальними рукавичками, щоб не пошкодити крихку папір. Що цікаво - до всіх «сканувальників» приставили служителя Ватикану, який строго стежить за виконанням цих правил.

Нагадаємо, що офіційно Ватиканську бібліотеку заснували 15 червня 1475 року, після видання Папою Сикстом IV відповідної булли. Але в дійсності дата не точна. До цього часу у папській бібліотеки вже була давня і багата історія. У Ватикані перебувала колекція древніх рукописів, яку збирали ще попередники Сикста IV. Зараз же в її стінах зберігається близько 82 000 документів, багатьом з яких понад 1800 років. Поки японські фахівці і співробітники бібліотеки сканують першу партію, яка налічує 3000 екземплярів. Процес отціфровкі займає понад чотири роки, а самі електронні версії деяких документів вже зараз можна на власні очі побачити на офіційному сайті Ватикану.

Безперечно, сканування і отціфровка - дуже довга і скрупульозна робота. Якщо на кожну партію з 3000 документів витрачати по чотири роки, то весь процес займе 109 років. Передбачається, що повна бібліотека Ватикану в цифровому варіанті буде важити близько 43 квадрильйонів байт. Кожен цифровий носій матиме дублікати, тоді в разі, якщо він буде пошкоджений, всю інформацію можна буде відновити з резервних копій.

Поділитися посиланням: