Про Академію

Меню

Юні таланти зі Львова в гостях у Академії

22 Жовтня 2004 12:25

21 жовтня у МПІ МАУП відбулась зустріч гостей зі Львова зі студентами Президентського університету та ЕПТ МАУП. На запрошення Департаменту поза навчальної роботи МАУП до Академії завітали вихованці Літературно-перекладацької студії «Голос», що діє на базі школи № 100 міста Львова. На чолі зі своїм керівником Наталією Трохим вони здолали шлях зі Львова до Києва, щоб виступити зі своїми перекладами та власними творами перед шанувальниками поетичного слова в Академії. З самого початку творчої зустрічі, що почалась виступом наймолодшої студійки – Марічки Михайлової, якій лише 11 років, - у залі запанувала атмосфера доброзичливості і щирості. Коли вони натхненно читали свої твори, очі цих надзвичайно обдарованих дітей світились теплом.

Літературно-перекладацька студія «Голос» існує вже третій рік, тут займаються діти від 11 до 19 років, вони перекладають літературні твори з англійської, польської, чеської мови, пишуть власні вірші і прозу. Керівник студії Наталія Трохим зазначила, що «цим дітям доступне широке тематичне коло - від описів природи до глобальних проблем світової політики». Слухачі змогли переконатись у цьому, наприклад, у виконанні Марусі Весни поряд з прекрасною пейзажною лірикою, віршами про старовинний Львів, вони почули твори присвячені Чорнобильській трагедії та наслідкам теракту в Беслані. Студійці беруть участь у різноманітних конкурсах, друкуються у періодичних виданнях і навіть видають власні книжки, як наприклад, Михайло Трохим і Яринка Черняк.

Наприкінці зустрічі переможниця кількох всеукраїнських і навіть міжнародного конкурсів, Яринка Черняк, крім власних, цілком дорослих, як для 14-річної дівчинки, віршів прочитала свій переклад твору Роберта Льюіса Стівенсона «Вересовий напій».

Маупівці радо прийняли гостей, спілкуючись після офіційної частини зустрічі, вони побажали студійцям творчого натхнення і подальших творчих успіхів.

Поділитися посиланням: