Про Академію

Меню

З лекцією щодо євроінтеграційної проблематики перед студентами МАУП виступив професор Леонід Кістерський

26 Квітня 2012 09:36

25 квітня гостем студентського Дискусійного клубу Міжрегіональної Академії управління персоналом став провідний український експерт з проектів Європейської комісії щодо міжнародної технічної допомоги Україні, член Наукової ради ООН, доктор економічних наук, професор Леонід Леонідович Кістерський. На початку візиту шановний гість зустрівся з першим проректором Академії Володимиром Яровим та проректором з міжнародних зв’язків Ігорем Піляєвим. В ході розмови йшлося про можливості співпраці в галузі спільних освітніх проектів, а також реалізації освітніх програм Євросоюзу на базі Академії. Гість також подякував керівництву Академії за запрошення, підкресливши, що студентська аудиторія є найефективнішою і найперспективнішою для передачі знань.

Автор численних фахових публікацій в провідних видавництвах Швейцарії, США, Великобританії, Польщі, Німеччини, колишній викладач Браунського та Стенфордського університетів (США), Констанського університету (Німеччина), Вищої школи бізнесу (Польща) темою лекції обрав „Інструменти євроінтеграції для України”. Звертаючись до студентів, професор Кістерський підкреслив, що саме вони через десять років стануть тією рушійною силою, яка вирішить питання вступу України до Євросоюзу. Для того, аби стати членом Європейського Союзу кожна країна повинна пройти довгий шлях реформ. І в Україні ці реформи також проводяться, однак це лише початок шляху. Експерт наголосив, що євроінтеграція є двостороннім процесом, у свою чергу, Євросоюз підтримує потенційних членів, надаючи міжнародну технічну допомогу – тобто передає досвід і знання, сприяє у впровадженні програм реформування, організує гранти і тендери, тобто безоплатну підтримку для розвитку і інновацій, які приведуть країну до економічної і соціальної готовності стати членом ЄС. „Євроінтеграція – це, перш за все, проведення ринкових реформ” – підкреслив Леонід Кістерський.

Серед проблем процесу євроінтеграції гість виокремив відсутність чіткої організації щодо цільового використання міжнародної технічної допомоги, відсутність скоординованої державної програми, направленої на максимально ефективне використання міжнародної технічної допомоги і на прогресивне здійснення реформ. Як зазначив лектор, 3 січня 2012 року було видано розпорядження Президента України про вдосконалення залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги для забезпечення реальних реформ у нашій державі. Саме для здійснення цих змін будуть потрібні молоді, амбітні, активні високоосвічені фахівці, достатньо кваліфіковані, зі знанням іноземних мов, - і це шанс для молоді, аби долучитися до євроінтеграційних процесів і успішно реалізувати свій потенціал.

Особливо важливо, що лекція професора Кістерського мала не лише теоретичний, але й практичний характер, гість акцентував увагу молодих людей на існуванні численних багатомільярдних програм для молоді в сфері співпраці молоді країн ЄС та інших країн, а також в сфері співпраці вищих освітніх закладів. Експерт передав для студентів Академії інформацію про програми Європейського Союзу для молоді, підкресливши, що це ті можливості, які відкриті для кожного і з яких варто користатися, аби досягти особистого успіху і сприяти  поступу у розвитку України.

Традиційно гість Дискусійного клубу відповів на численні запитання аудиторії, що стосувалися державних витрат на соціальні потреби, подвійних стандартів в політиці євроінтеграції тощо.

На згадку про зустріч в Академії професор Кістерський залишив в дар академічній бібліотеці свою монографію, присвячену шляхам підвищення ефективності міжнародної технічної допомоги Україні, а проректор з міжнародних зв’язків вручив гостеві власне видання МАУП „Пилип Орлик. Конституція, маніфести та літературна спадщина”.

Поділитися посиланням: