Про Академію

Меню

За сприяння Хмельницького інституту МАУП відбулася VІІ науково-краєзнавча конференція “Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщ

22 Червня 2012 10:38

15-16червня 2012 року в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбулась VІІ науково-краєзнавча конференція «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України», присвячена 650-річчю битви на Синіх Водах.

Свої доповіді на конференцію подали 85 науковців і дослідників із 8-ми областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Київської, Львівської, Рівненської, Хмельницької і Черкаської.

Державний історико-культурний заповідник “Межибіж”та Хмельницький інститут МАУП поєднує давня співпраця. Ми разом проводимо наукові конференції та видаємо збірки наукових праць. І цього разу участь у конференції взяли: директор Хмельницького інституту МАУП білий Л.Г., директор ЕПК при ХІ МАУП Парандій В.О., завідувач кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін Гундерук Л.М., завідувач кафедри загальнонаукових та загальноосвітніх дисциплін Вашеняк І.Б., в.о. завідувача кафедри комерційного та трудового права Авсієвич А.В. та викладачі Інституту.

На пленарному засіданні та в секціях розглядались питання: «Де була Синьоводська битва 1362 року: дискусійний аспект», «Битва на Синіх Водах: проблема джерельної бази та її дослідження», «До історії Магдебурзького права», «Сучасні підходи і концепції висвітлення середньовічної історії України і місце в них Меджибожа» та ін. Найбільше заповнився учасникам конференції виступ магістра історії кафедри історії України Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Акаша Крішана з доповіддю «Магдебурзька система як новий тип міського права на теренах Речі Посполитої» та ін.

Велась робота у секціях: «Правобережна Україна у ХV– ХVІІІ ст.», «Архітектура, фортифікація та археологія», «Освіта, культура, мистецтво і релігія», «Особистості в українській історії» та ін.

В перериві між засіданнями відбулася презентація «Вісника «Меджибізький замок» (№ 2, 2012 р.). Учасники конференції оглянули підготовлену науковими співробітниками ДІКЗ «Межибіж» книжкову виставку «Литовська доба на Україні» та активно спілкувались на книжковій виставці-розпродажі історичної літератури, яку допоміг влаштувати відомий краєзнавець і видавець Мирослав Мошак із Кам'янця-Подільського.

Після завершення конференції і підведення підсумків, ще довго тривала професійна дискусія і спілкування учасників і гостей конференції.

Поділитися посиланням: