Захистимо право на освіту!

25 Вересня 2007 16:40

 Напередодні, у прес-центрі інформаційного агентства Українські Новини, відбулась прес-конференція на тему: «Проблеми приватної освіти. МОН проти студентів», за участі ректора Міжрегіональної Академії управління персоналом Миколи Головатого, секретаря Наглядової Ради МАУП Василя Короткіна та голови Студентської ради МАУП Максима Кухара.

Метою прес-конференції є спроба донести до якомога більшого кола свідомих та небайдужих громадян України ситуацію, що нині склалась з незаконною невидачею міністерством освіти та науки України дипломів державного зразка випускникам МАУП 2005/2006 років.

Як відомо, рішення про невидачу дипломів державного зразка випускникам МАУП 2005/2006 навчального року було оформлено наказом міністерства 6 жовтня 2006 року на основі аргументації про буцімто перевищення з боку Міжрегіональної Академії управління персоналом ліміту на видачу дипломів. 6 червня 2007 року Господарський суд міста Києва визнав рішення МОН незаконним та зобов'язав міністерство освіти видати дипломи випускникам МАУП. 07.08.2007 дане рішення було підтверджено Апеляційним судом міста Києва. А нещодавно аналогічне рішення, але вже за позовом трьох студентів Академії прийняв Апеляційний суд Хмельницької області.

Ректор МАУП Микола Головатий відзначив важливість проведення конференції: «Міжрегіональна Академія управління персоналом організувала сьогодні прес-конференцію для того, щоб звернути увагу широкої громадськості, керівних органів влади та вищих посадовців на те ганебне явище, яке є не чим іншим , як рейдерством у системі вітчизняної.

Впродовж майже двох років МАУП намагається відстояти право студентів навчатися у тому ВНЗ, в якому їм подобається, який вони обрали, право студентів отримати дипломи державного зразка.

На превеликий жаль, ситуація зайшла у глухий кут, але фактичне намагання у рейдерський спосіб знищити МАУП, в першу чергу Міністерством освіти та науки України, безпосередньо паном міністром Станіславом Ніколаєнком, продовжується. На сьогодні рішення Господарського суду міста Києва від 8 червня цього року, стосовно видачі 4 655 дипломів студентам 2005/2006 навчального року, не виконується міністерством освіти. Хоча існує рішення Державної виконавчої служби про примусове виконання міністерством освіти рішення Господарського суду, міністерство уникає цієї ситуації. З вересня, міністерство освіти пікетувалося студентами МАУП 3 рази, а нині існують спроби організувати голодування, у свою чергу, керівництво Академії, розуміючи що мова йде про здоров’я студентів усіляко намагається зупинити подібного роду спроби. Але не вирішення міністерством питання щодо не видачі дипломів, затримки ліцензування та акредитації, упереджених перевірок, вимагає від нас продовжувати нашу боротьбу за справедливість, щоб в Україні запанувало верховенство права та закону про освіту».

«Щодо виконавчого провадження справи про видачу дипломів. Оскільки постанова Господарського суду міста Києва від 8 червня 2007 року набрала законної сили, Господарський Києва видав виконавчий лист і направив його нам в Академію, ми його представили Державній виконавчій службі, яка у свою чергу винесла рішення по добровільне виконання рішення суду, МОН проігнорувало цю постанову, тоді 2 серпня департамент виконавчої служби при Мін’юсті виніс постанову про примусове виконання рішення  Господарського суду міністерством освіти. 9 серпня МОН направило лист до державної виконавчої служби з вимогою, щоб МАУП надала їм документи по студентам, що не отримали дипломи, ми вже двічі направляли усі необхідні документи до міністерства освіти, яке, невідомо з яких причин й надалі затягує питання видачі дипломів випускникам Академії. Тому це не що інше, як грубе порушення чинного законодавства та протидія законно діючому навчальному закладу у його діяльності», - заявив усім присутнім журналістам секретар Наглядової ради МАУП Василь Короткін.  

«На сьогодні, ми, на жаль, змушені констатувати факт повного беззаконня законодавчої та виконавчої гілок влади», - продовжує думку Василя Короткіна голова Студентської ради Академії Максим Кухар -  «Адже, нині не наші народні обранці, яким ми делегували владу, не державні чиновники, а саме та верства населення, яка є найменш захищена, змушена самостійно відстоювати свої конституційні права. Сьогодні багато говорять пор Конституцію України, але ніхто не говорить про порушення статі 53 Основного Закону про право громадян на освіту.

Уявіть собі, по закінченні школи, молоді та спраглі до знань юнаки та дівчата складають вступні іспити, вступають до вищих навчальних закладів, з метою отримання знань та в кінцевому результаті диплому, сумлінно ходять на навчання, складають залікові та екзаменаційні сесії, по закінченні п’яти років навчання, державні іспити і потім їм чиновники з міністерства заявляють, що вони позбавленні права отримати державний диплом?! В такому разі в мене запитання до пана міністра, чому міністерство освіти протягом п’яти років не встановив порушення ліцензійного обсягу, і хто саме з студентів не потрапив під ліцензійний обсяг?!

Сьогодні здійснюється антидержавна, антиконституційна діяльність проти МАУП з метою знищення. Але усі спроби ліквідувати Академію, як ВНЗ, лишень згуртовують студентський актив та працівників МАУП. Також, сьогодні доконаним є факт цинічного не виконання рішень судів, за що, згідно з Кримінальним Кодексом України миттєво має наступати кримінальна відповідальність. Наразі, більше року, понад 4 тисячі випускників Академії позбавленні права працевлаштуватися, адже міністерство не видає їм дипломи, без яких, як відомо, на роботу не візьмуть. Виходить, що міністерство нас елементарно позбавляє права на роботу. Це грубе порушення прав та свобод людини та нашого конституційного права на здобуття освіти», - підкреслив позбавлений диплому випускник МАУП, -     

«Тому ми, студенти та випускники МАУП, будемо до останнього, в межах Конституції, відстоювати свої права на освіту, згідно з чинним законодавством нашої держави».  

Також ректор окреслив своє бачення вирішення подібних проблем у вітчизняній системі освіти: «Ми, задля успішного вирішення питання, щодо видачі дипломів нашим випускникам, куди вже тільки не зверталися. Міжнародні організації стверджують, що це виключно внутрішньо українське питання і тому не втручаються, але ми в силу власних можливостей будемо вживати усіх конституційних заходів, щоб відстояти право студентів на освіту і випускників на законне отримання дипломів про освіту. Більше того, ми взагалі проти пластикових дипломів, які виробляє державне підприємство «Освіта» і видає Міністерство освіти України, адже нині дипломи є предметом торгу на внутрішньому ринку. Наш випускник Максим Кухар подав судовий позов у Солом’янський районний суд міста Києва щодо легітимності державних пластикових дипломів, і суд визнав диплом не легітимним, так як не являється документом суворої звітності. Отже, питання в тому, щоб кожен вітчизняний навчальний заклад видавав свій власний диплом про освіту, так як це вже давно практикують закордоном і відповідно, ніс повну відповідальність за рівень підготовки студентів, і тоді нехай на ринку праці змагаються авторитети тих ВНЗ, які видають дипломи власного зразка. З часом,  ринок самостійно, без адміністративного втручання визначить, які ВНЗ підлягають закриттю, через не рентабельність на ринку освітніх послуг, а які перетворяться на флагманів вітчизняної освіти».

Студентський актив та професорсько-викладацький склад Академії впевненні, що справедливість буде встановлена!

 

 

 

 

 
Поділитися посиланням: