Запрошуємо до дискусії

25 Січня 2006 16:28
        З 20 січня при Українському Народному університеті МАУП відкрито Дискусійний клуб. Під час його роботи відвідувачі матимуть нагоду зустрітися з відомими політологами, діячами освіти, науки, культури, представниками творчої інтелігенції. Це люди відомі не тільки в Міжрегіональній Академії управління персоналом, але і за її межами. Люди, яким небайдужа доля України, її громадян.
        Ми живемо в час відродження і розвитку української нації. Українська нація, як і інші національні спільноти в Європі, постає на основі власної української мови, символіки, звичаїв, традиційних цінностей та атрибутів державності. Вона згуртовує повноправних активних громадян нашої країни, незалежно від їхнього етнічного походження, соціального стану тощо, об’єднаних почуттям українського патріотизму та спільністю історичної долі. Консолідація української нації органічно поєднується з розбудовою демократичного ладу, соціальної ринкової економіки, забезпеченням прав людини, розвитком громадянської ініціативи. В контексті вирішення цих проблем, враховуючи необхідність духовного відродження України та зміцнення моральності в суспільстві, діючи на засадах гуманізації та демократизації вітчизняної системи вищої освіти, Український Народний університет відкриває Дискусійний клуб, що сприятиме вирішенню питань формування в Україні справді громадянського суспільства та правової держави. Відвідувачами Дискусійного клубу буде розглянуто широке коло питань з політичної, історичної, культурологічної проблематики.
        Перше засідання Дискусійного клубу було присвячено «Витокам слов’янської цивілізації». Саме так називалася тема, що запропонував до обговорення професор, кандидат історичних наук Юрій Шилов. Україна є не тільки колискою слов’янських народів, саме тут слід шукати сліди найдавнішої людської цивілізації, переконаний науковець. Свідчення існування такої цивілізації – Трипільська культура, першовідкривачем та дослідником якої був відомий чеський науковець Вікентій Хвойка. Оратанія – так називалася давня країна, що знаходилась на території сучасної України. Свою культуру давній народ, прямими нащадками якого є українці, поширив і на територію інших народів. Сліди цієї культури можна знайти, зокрема, в Індії та Ірані. І витоки української культури слід шукати в Оратанії. «Ми і не уявляємо, наскільки давнім народом ми є», - говорить Юрій Шилов. «Це було ідеальне позакласове суспільство, що жило в цілковитій гармонії. І все сучасне людство рано чи пізно прийде до усвідомлення необхідності гармонізації суспільних взаємин – таких, які мали давні орати». Українцям же варто просто залишатися самими собою. Звернути більше уваги на свою історію, культуру, традиції, де можна знайти відповіді на найнагальніші питання сучасності.
        Засідання Дискусійного клубу проводитимуться раз на місяць. Запрошуються всі бажаючі.
Поділитися посиланням: