Про Академію

Меню

Засідання Дискусійного клубу Українського Народного університету

15 Травня 2006 11:58

«Український дух і світові технології: шляхи розвитку України» – таку тему запропонували до обговорення своїм слухачам, а також всім бажаючим в Українському Народному університеті Міжрегіональної Академії управління персоналом. Днями тут відбулося чергове засідання Дискусійного клубу. Цього разу гостем клубу був відомий науковець, завідувач лабораторії історії психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України, етнопсихолог, кандидат психологічних наук Володимир Куєвда. Питання, що виносились на засідання: національне самоусвідомлення як підвалина економічного зростання України, історична спадщина минулих поколінь та її використання в сьогоденні (минуле на службу майбутньому), українство в персоналіях («Алмаз дорогий у пилюці лежить…»).

У засіданні Дискусійного клубу взяли участь слухачі Українського Народного університету, співробітники і студенти МАУП.

«Ми зібралися тут з тим, аби відповісти на питання – що таке українство, в якому становищі ми як нація перебуваємо, і що нам потрібно зробити, аби  це становище поліпшити», - розпочав дискусію Володимир Терентійович. На думку науковця, існування та розвиток нації неможливі без суспільного сприйняття та усвідомлення національного духу власного народу. У вислів «я – українець» повинен вкладатися певний зміст, що означає глибоко розуміти душу власного народу, знати й любити його історію, культуру, мову. Для цього в державі повинна бути сформована національна ідея. Адже ідея – це початок, основа, першообраз, духовне первоначало всіх речей. Самобутня картина, образ світу, система світовідчуття, світорозуміння, найконцентрованіший вияв ментальності, що забезпечує вищий стан гармонізації людини в довкіллі. Це сама наша сутність. І це те, що відрізняє нас від інших народів. Душа ж народу визначається історичною пам’яттю. І чим далі ця пам’ять углиб віків, чим старшим є народ, тим краще почувається кожен окремий представник цього народу. Енергія віків концентрується, магнетизується в народі і тим сильнішим народ є. «Взяти, хоча б, Японію, - говорить Володимир Куєвда. – Ця країна досягла небувалого розквіту завдяки фундаментальній формулі: японський дух і світові технології. Про що йдеться? Японія має залишитися японською державою, а все інше можна скупити. Всі технології мають працювати на країну, але повинна бути об’єднавча ідея, навколо якої збирається спільнота, народ. Я не знаю жодної розвинутої країни світу, яка б в процесі становлення обійшла національну ідею. Навіть в такому державному утворенні як США, штучно існує поняття національної ідеї, американської нації (яка є винятково політичною нацією), говорять про американську мову (яка має чимось відрізнятися від англійської мови). То що ж тоді говорити про нас – народ, історія та культура якого є чи не найдавнішою в світі…».

Враховуючи необхідність духовного відродження України та зміцнення моральності в суспільстві, діючи на засадах гуманізації та демократизації вітчизняної системи вищої освіти, при Академії діє Український Народний університет, що забезпечує наповнення всіх ланок освітнього процесу змістом, який би допоміг сформувати в Україні справді громадянське суспільство та правову державу. Український Народний університет, що є нині осередком просвітницької діяльності, і надалі запрошує усіх бажаючих брати участь в круглих столах, конференціях, дискусіях, де піднімаються  та обговорюються актуальні проблеми сьогодення; підвищувати свій інтелектуальний, культурний рівень.

Ще раз нагадуємо, що засідання Дискусійного клубу УНУ відбуваються у 20-х числах кожного місяця.

З питань роботи Дискусійного клубу при Українському Народному університеті звертатися за телефоном:

494-47-30 (внутрішні 15-27, 14-90)

e-mail: [email protected]

 

Поділитися посиланням: