Про Академію

Меню

Заява НРУ щодо фактів політичного терору в Україні

08 Листопада 2004 16:28

Народний Рух України

Заява

11 Жовтня 2004 року 17:27

Наближаючись до свого кінця, агонізуючий режим Кучми-Януковича дедалі частіше вдається до залякувань і відвертого терору щодо своїх політичних опонентів. Інструментами такої політики виступають не тільки правоохоронні органи, прокуратура і суди, але навіть криміналітет. Підтвердженням цьому - події у Донецьку та Мукачевому.

Днями об’єктом такого терору став відомий освітянин, керівник найпрестижнішого недержавного закладу - Міжрегіональної Академії Управління персоналом, академік Георгій Щокін. У результаті нападу на нього двоє осіб, які супроводжували пана Щокіна, потрапили з тяжкими травмами до обласної лікарні. У самого Г. Щокіна закрита черепно-мозкова травма та дві рвані рани.

Є підстави розглядати цю подію, як операцію працівників спецслужб, викликану його громадською діяльністю: як засновника об´єднання "Український вибір", яке відкрито підтримує на президентських виборах Віктора Ющенка, та як співорганізатора форуму на захист громадян під час голосування на цих виборах, метою якого є недопущення фальсифікації результатів виборів Президента України.

Народний Рух України нагадує, що Георгій Щокін своєю діяльністю як науковець і педагог зробив видатний внесок у розвиток науки і освіти в Україні, заснувавши найбільший неурядовий учбовий заклад в Україні, відомий цілою низкою новітніх ідей та ініціатив, за що Г. Щокін отримав значний авторитет в освітянському і науковому середовищі.

Народний Рух України кваліфікує цей напад на Г. Щокіна та супроводжуючих осіб як продовження практики політичного терору і розправ над опонентами нинішньої влади.

Ми протестуємо проти такого підходу до розв’язання політичних суперечностей в принципі, і закликаємо українську та міжнародну громадськість висловити свою солідарність з демократичними силами України у боротьбі з політичним терором.

Нагадуємо про моральну, політичну та юридичну відповідальність за такі дії. Зокрема, по відношенню до науковців та педагогів України.

Не допустимо "криміналізації" України!

 

Голова
Народного Руху України                                          Борис ТАРАСЮК

11 жовтня 2004 року                                                м. Київ

Поділитися посиланням: