Заява прес-служби

26 Липня 2007 15:05

Заява прес-служби

Міжрегіональної Академії управління персоналом

Інформаційним агенціям і засобам масової інформації

Чиновники МОН не ймуть сорому

 Прес-служба Міністерства освіти і науки України на офіційному інтернет-сайті міністерства 25 липня 2007 року розмістила інформацію під промовисто невігласною назвою «Чи можуть суди видавати дипломи?», в якій неправдиво стверджується, що МОНУ начебто нічого не знає про постанову Господарського суду міста Києва від 8 червня липня 2007 року у справі № 24/735-А, якою зобов’язано МОНУ видати випускникам МАУП 2005/2006 навчального року 4655 дипломів.

Ця постанова із супровідним листом була направлена Академією 9 липня 2007 р. на адресу міністра С.М.Ніколаєнка з пропозицією термінового добровільного виконання постанови суду.

16 липня 2007 р. на особистому прийомі у заступника міністра з питань вищої освіти В.Д.Шинкарука побував ректор МАУП М.Ф.Головатий і вручив йому вищезазначену постанову, на що той «пообіцяв» йти до якогось кінця.

18 липня 2007 року ректор М.Ф.Головатий був на прийомі у в.о. міністра Б.М.Жебровського і також вручив йому примірник постанови суду.

Ще раніше, 9 липня 2007 року представники МОНУ, ознайомившись у суді з постановою, підготували апеляційну скаргу про поновлення пропущеного ними без поважних причин строку на її оскарження.

Ось така правда прес-служби МОНУ про те, що міністерству невідомо про рішення суду у справі, розгляд якої продовжувався більше 11 місяців (з вересня 2006 р. по червень 2007 р.) і засідання по якій постійно зривалися з ініціативи  МОН грубо, зухвало і цинічно.

Прес-служба МОН ставить блюзнірське запитання: «Чи можуть суди видавати дипломи?» Якщо невідомий автор сумнівається у праві суду розглядати подібні спори, то навіщо тоді С.М.Ніколаєнко, В.Я.Тацій, О.О.Мороз, В.С.Брюховецький та інші «зацікавлені» люди, образно кажучи, оббивали пороги суду, з метою, не інакше, вплинути на хід судового процесу? Навіщо просити Апеляційний суд у поновленні пропущеного строку на оскарження рішення? Чому раніше, відмовляючи видати дипломи, міністерські чиновники посилалися на те, що судовий спір не завершено, а зараз, отримавши постанову і виконавчий лист, чинять спротив у її виконанні? І таких чому і навіщо можна поставити безліч.

Практично, відповідно до  законодавства, будь-яке порушення прав чи законних інтересів фізичної або юридичної особи може бути оскаржене у судовому порядку. Відтак,  на запитання прес-служби МОНУ можна теж  відповісти запитанням:  «А чи сповна розуму той, у Міносвіти, хто формулював це запитання?» Можна було б сказати, яка хата, такий тин, який міністр, таке і міністерство, але не хочеться ображати хороших людей, яких у міністерстві незаперечна більшість.

         Кажуть, що міністр дуже ображений на МАУП за критику, після якої він практично, коли піде з посади, перестане бути публічною людиною. Тому, вважаючи себе «знищеним» МАУП, хоче «прихопити» з собою у небуття і Академію. По-перше, С.М.Ніколаєнко ніколи не був публічною людиною. Хто коли його бачив дискутуючим з іншими відомими людьми? Вельми неглибокі думки, недалекий розум, кострубата і недолуга мова – це публічність? По-друге, хоча С.М.Ніколаєнко і страждає синдромом Наполеона, але ж і в хворобі є межа. Як можна ставити на одну дошку недовченого «професора» і могутній ВНЗ з потужною матеріальною базою і професорсько-викладацьким складом? Не кажучи вже про інші здобутки ВНЗ за 18 років діяльності. По-третє, МАУП пише правду і це головне, а на правду розумні люди не ображаються, якою б гіркою вона не була.

Твердження прес-служби МОНУ про те, що міністерство запропонувало випускникам завершити навчання за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем у провідних навчальних закладах України не можна сприймати всерйоз, тому що всі студенти склали позитивно державні іспити державним екзаменаційним комісіям, голови яких затверджені наказами МОНУ. Міністерська перевірка, проведена у вересні 2006 року, показала, що всі студенти, які претендують на дипломи, вчилися добросовісно і у повному обсязі освоїли затверджену навчальну програму. Крім того, які «провідні» ВНЗ має на увазі прес-служба МОНУ? Чи не Відкритий університет розвитку людини «Україна» (ректор П.М.Таланчук), де бакалавр права на базі молодшого спеціаліста готується за заочною формою навчання 12 місяців, в той час як у МАУП 33 місяці? І на якій правовій підставі це можна робити?

Заява прес-служби МОНУ є безвідповідальним кроком деяких безвідповідальних керівників міністерства, які цим начебто хочуть сказати: робіть, що завгодно, а виконувати судові рішення не будемо, тому що не хочемо. Нагадаємо, що стаття 382 КК України «Невиконання судового рішення» передбачає покарання обмеженням волі на строк до п’яти років. Так що можна ще й під арешт через правовий нігілізм потрапити. А ще ж можливі позови на багатотисячні суми завданої моральної і матеріальної шкоди. І не треба розраховувати на беззубість української правоохоронної системи, і на те, що діти багатьох впливових людей вчаться у системі державної освіти безкоштовно, бо коли укусить, буде дуже боляче.

Чільники МОНУ, використовуючи фашистські методи роботи, вгамовуючи власні і чужі амбіції, зробили заручниками своєї людиноненависницької політики тисячі дітей і їх батьків.

Підсумовуючи, слід зробити висновки, що деякі збанкрутілі керівники МОНУ, яких з дня на день можуть «попросити» з їхніх посад, роблять усе можливе, щоб нашкодити національно-орієнтованому ВНЗ якомога найбільше, і якщо не вдається знищити його (а таки не вдасться бо правда на боці МАУП та її студентів) то хоч підірвати йому престиж.

Недержавна система освіти, а разом з нею і МАУП вже багато років витримують небачений тиск, який чиниться на них. Витримають вони і це випробування, вийшовши з нього оновленими і сильними, що буде на користь всієї країни, її народу і демократичному розвитку українського суспільства. Правда завжди перемагає! 

Тому ми вимагаємо від Міністерства освіти і науки України припинити дезінформацію громадськості, знущання над законами і здоровим глуздом, виконати свій конституційний обов’язок перед громадянами і свій функціональний обов’язок видати законно зароблені дипломи.

 
 
Прес-служба
Міжрегіональної Академії управління персоналом
Поділитися посиланням: