Про Академію

Меню

Заява прес-служби Міжрегіональної Академії управління персоналом

27 Грудня 2005 16:43

Ніколаєнко і освіта несумісні – рішення суду

Господарський суд Києва 26 грудня 2005 року оголосив рішення, яким у повному обсязі задовольнив позовні вимоги Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) до Міністерства освіти і науки (МОН) України.

Нагадаємо, що у жовтні 2005 року Академія подала позов про визнання неправомірними вимоги МОН щодо зміни організаційно-правової форми і відмови у ліцензуванні і акредитації спеціальностей і відокремлених структурних підрозділів.

Позиція МАУП була підтримана Головдержслужбою України, Українським союзом промисловців і підприємців, рядом юридичних фірм і установ, фахівців у галузі права.

МОН, що діє під керівництвом міністра-соціаліста Ніколаєнка, за ініціативою якого (гідного кращого застосування) і відбувався тиск на приватні вищі навчальні заклади, усіляко маніпулювало, щоб затягнути явно програшну справу, вимагаючи то проведення правової експертизи, то заявляючи, що ніякого наказу з приводу зміни організаційно-правових форм не видавалося, врешті решт погодилося (лист міністра С.Ніколаєнка від 15.12.05. № 1/12-5121), що вищі навчальні заклади недержавної форми власності можуть діяти у формі товариств.

В той же час на засіданні суду 26 грудня 2005 року представник МОН поставив питання про укладання мирової угоди. Про яку мирову угоду може йти мова, якщо незаконно змінено організаційно-правову форму 150 ВНЗ недержавної форми власності? Хто відповість за всі поневіряння цих ВНЗ і багатомісячні знущання над ними? Ми переконані, що міністр-соціаліст С.Ніколаєнко і його заступник з питань вищої (!) освіти М.Степко вчинили злочин проти МАУП і всієї системи недержавної вищої освіти і повинні у повній мірі відповісти за  це. Залишилося тільки працівникам прокуратури проявити громадянську зрілість і мужність і стати на захист закону і справедливості, не дивлячись ні на який зовнішній тиск.

З поінформованих джерел нас повідомили, що лідер соціалістів О.О.Мороз, начебто, намагався сам чи з допомогою можновладців вплинути на керівництво Вищого Господарського Суду України, Апеляційного і Господарського суду Києва з метою вирішення спору на користь С.Ніколаєнка, але судді не піддалися тиску і вирішили справу на основі закону, об’єктивності і справедливості.

Невдовзі Печерський суд Києва почне розгляд справи за позовом МАУП до Ніколаєнка на суму 80 тисяч гривень про захист честі, гідності і ділової репутації. Десятки студентів і випускників Академії подають позови на загальну суму більше 150 тисяч гривень про захист честі і гідності у зв’язку з тим, що С.Ніколаєнко протизаконно і безпідставно назвав дипломи Академії «нічого не вартими» та з інших підстав. Не виключаємо, що таких позовів будуть сотні і тисячі. На черзі пред’явлення недержавними ВНЗ позовів до МОН і Ніколаєнка у зв’язку з його незаконними діями щодо зміни організаційно-правових форм з відшкодуванням матеріальних збитків і завданої моральної шкоди.

Скільки треба ще часу і доказів, щоб Президент і Прем’єр-міністр України зрозуміли помилковість призначення С.Ніколаєнка на посаду міністра освіти і науки? Скільки ще він повинен зробити негідних вчинків, щоб найвищим посадовцям стала зрозумілою його абсолютна не фаховість у питаннях вищої освіти і науки. Ніколаєнка треба звільнити негайно, не чекаючи повних катаклізмів, тим більше, що він є кандидатом у народні депутати України. Треба припинити ганьбити високе звання міністра і державного службовця.

За деякою інформацією перший секретар СПУ Йосип Вінський нібито отримав велику суму грошей від Ізраїлю щоб за допомогою С.Ніколаєнка і Ю.Луценка «закрити» і знищити МАУП.

Якщо це так, то від С.Ніколаєнка слід чекати подальших ще зухваліших порушень законів України і справа правоохоронних органів перевірити правдивість такої інформації і припинити правове свавілля, яке чиниться з боку С.Ніколаєнка.

Поділитися посиланням: