Про Академію

Меню

Заява студентського активу МАУП з приводу злочинних дій Міністерства освіти та науки України по відношенню до студентів МАУП та про намір

21 Вересня 2007 11:08

Студентський актив МАУП заявляє   рішучий   протест   проти   фактів   цинічного   порушення   керівництвом міністерства освіти та науки Конституції та законів України.

Йдеться про відмову у видачі 4655 дипломів державного зразка про вищу освіту випускникам МАУП 2006/2007 року. Дане рішення було оформлено наказом міністерства 6 жовтня 2006 року на основі аргументації про буцімто перевищення з боку МАУП ліміту на видачу дипломів. 6 червня 2007 року Господарський суд міста Києва визнав рішення міністерства незаконним та зобов'язав міністерство освіти видати дипломи випускникам МАУП. 07.08.2007 дане рішення було підтверджено Апеляційним судом міста Києва. Нещодавно аналогічне рішення, але вже за позовом трьох студентів Академії прийняв Апеляційний суд Хмельницької області.

У відповідь на судові рішення міністерство розповсюдило офіційний коментар, зміст якого зводився до наміру не виконувати судове рішення. Ми вважаємо, що таким чином міністр і очолюване ним міністерство кинуло виклик всій правовій системі, оскільки будь-який правовий порядок, де нехтуються судові рішення - фікція.

Така позиція чиновників призвела до безпрецедентної події - проти центрального органу виконавчої влади в особі Міністерства освіти та науки Департаментом державної виконавчої служби було відкрито виконавче провадження із примусового виконання рішення суддівських інституцій видати дипломи студентам МАУП.

Ми сподіваємося, що Державна виконавча служба доведе справу із виконанням судових рішень до кінця. Втім, наразі наявні всі ознаки того, що виконавче провадження приймає затяжний характер, і знов на невизначений термін пересувається видача дипломів. Тому 4,5 тис. випускників МАУП 2005/2006 далі продовжують зазнавати обмеження їхніх конституційних прав на освіту, яке в свою чергу тягне за собою обмеження трудових прав при влаштуванні на роботу.

Ми вважаємо, що будь-які розбіжності між чиновниками міністерства та МАУП про ліміт дипломів не мають ніякого відношення до студентів МАУП, які виконали всі необхідні дії для отримання документів про вищу освіту. Зокрема, прослухали всі затверджені навчальними планами предмети та здали всі іспити, у тому числі і державні, а натомість отримали несправедливу і незаконну відмову у оформленні фактично отриманих знань.

Рішуче засуджуючи практику порушення Міністерством освіти базових конституційних прав людини, від імені всіх скривджених випускників МАУП попереджаємо Міністерство освіти та науки України і його керівництво в особі Станіслава Ніколаєнка, що у разі продовження злочинної практики невидачі дипломів, вже найближчим часом ми маємо намір:

-   подати позов від імені кожного студента, права якого порушено, проти Міністерства
освіти та міністра освіти Станіслава Ніколаєнко персонально, в яких ми збираємося
вимагати не тільки видачі дипломів, а й відшкодування завданої моральної та
матеріальної шкоди;

-  розпочати акції громадської непокори по всій Україні до початку видачі дипломів, а не
чергових обіцянок;

Якщо й ці заходи не призведуть до реакції Міністерства освіти і науки, у нас лишається остання надія - що чиновники все ж зупиняться перед порушенням ще одного базового конституційного права - права на життя, бо у цьому разі ми будемо змушені оголосити про початок безстрокової акції колективного голодування.

НЕ ДАМО ПАПЛЮЖИТИ ЗАКОН І НАШІ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА!

Поділитися посиланням: