Про Академію

Меню

Знайдена критична точка в еволюції мислення

28 Червня 2016 14:23

Дослідники виявили 100000-річну художню майстерню в Південній Африці, в якій працювали первісні хомо сапієнс і в якій вже уміли фарбувати вироби охрою - найпримітивнішою формою фарби. Досі вважалося, що охра, яка є по суті лише барвистою брудом, почала використовуватися близько 60000 років тому. Але останні дані показують, що стародавні люди не тільки набагато раніше виробляли вироби з допомогою охри, але і навчилися зберігати фарбу.

У 2008 році професор Крістофер Хеншильвуд з Університету Бергена в Норвегії та Університету Вітватерсранда в Південній Африці разом з міжнародною групою колег розкопав давню художню студію в печері Бломбос Південної Африки, приблизно в 300 кілометрах на схід від Кейптауна. Печера була всіяна молотками і жорнами для виготовлення порошку охри. Результати дослідження, з'явилася у п'ятницю, 14 жовтня, в журналі "Science", що в них було розказано світу про знайдених ємностях, які коли-то був використаний для зберігання червоної, охристо-багатої суміші, яка комбінувався з деревним вугіллям.

"Ми чекали три роки до публікації, щоб переконатися в правоті ісследовній", Хеншильвуд в заяві."Я думаю, ми встановили досить точно зміст ємностей. Два "інструментарію" для вохристій обробки були виявлені у 16 сантиметрів один від одного в тому ж шарі. Дослідники повідомили, що обидва містили шматки вохри та частини кісток, можливо, вовка чи лисиці, які вони вважають, могли б бути використані для змішування фарби. На думку дослідників, все це тверді докази того, що пігмент був використаний в художній чи інший символічної діяльності.

Вони припустили, що первісні фарби застосовувалися для прикраси шкіри або одягу, або для захисту шкіри, так як охра, як відомо, отпугтвает комарів і інших комах. Вчені відкинули припущення, що матеріал можна було б використовувати в якості клею для інструментів, оскільки ключового елемента таких клеїв - смоли або воску - не було в знайдених ємностях. За словами дослідників, концептуальна можливість змішувати і зберігати речовини, такі як охра, означало критичну точку в еволюції людського мислення.

Відкриття показало початкові аспекти сучасного поведінки, наприклад, завчасне планування і "елементарні знання хімії", зазначили вони. "Це показує, що ці люди мали можливість для прямого і навмисного планування, і це передбачає, що вони також мали базові знання хімії, - що речі можуть бути об'єднані разом, щоб досягти кінцевого результату". Знахідки в печері Бломбос показали когнітивні навички раннього "людини розумної" в Африці, перш ніж він перебрався в Азію 60000 80000 років тому.

Поділитися посиланням: