«Золотий» результат»

01 Березня 2007 12:07

 У столичному Палаці спорту завершився ХІІІ міжнародний турнір з вільної боротьби, присвячений видатним українським борцям.

Протягом двох днів близько 300 учасників завзято «ділили» між собою нагороди. Серед тих, хто виборов медалі найвищих ґатунків, є і студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом – Василь Федоришин та Василь Тесьминецький.

На відкриття змагань приїхало найвище спортивне керівництво держави – міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Віктор Корж, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка та президент Федерації вільної боротьби України Ельбрус Тедеєв.

У перший день київського турніру було розіграно вісім комплектів нагород – по чотири серед жінок та чоловіків. Українці одразу ж дали зрозуміти, що вони гостинні господарі, але не на килимі. Андрій Стадник (66 кг), Тарас Данько (84 кг) та Вадим Тасоєв (120 кг) не поступилися жодному із претендентів на перемогу. Оксана Шалікова (63 кг) таки віддала «золото» росіянці, а Наталія Синишин (55 кг) та Світлана Саєнко (72 кг) стали бронзовими призерками.

Другого дня вся увага українських уболівальників була прикута до вагових категорій 60 кг та 96 кг, де виступали лідери національної збірної – Василь Федоришин та Василь Тесьминецький.

- Щойно Максим вийшов на килим, ми ще навіть не потисли один одному руку, я відчув, що психологічно він здався. Звісно, мій досвід був серйозною перевагою, - зізнається переможець. – Своїм виступом не задоволений: боровся якось скуто. Мабуть, давалася взнаки ціна перемоги, адже ці змагання були відбірковими до чемпіонату Європи. Словом, не мав права на поразку. А до столиці Болгарії збираюся лише за золотою нагородою. Своїх конкурентів я добре знаю. Найсерйознішу загрозу, на мою думку, становитимуть росіяни, болгари та турки.

 Василь Тесьминецький у фіналі змагань мало нагадував себе самого. Причина – висока температура 39о , незважаючи на яку атлет вирішив вийти на килим, плюс травмовані коліна. Тож «срібло» Василя Тесьминецького має золотий відблиск.

Повболівати за своїх студентів прийшов і заступник Голови Наглядової Ради МАУП Ростислав Щокін.

- Мені приємно, що і наша Академія зробила свій внесок у це борцівське свято, - каже Ростислав Георгійович. – Усі прохання, з якими до нас звернулися організатори, ми задовольнили на 100 відсотків. Зокрема, повністю взяли на себе поліграфічні послуги, а також виділили кошти на харчування наших збірників – Федоришина і Тесьминецького. Якщо ми маємо можливість допомогти молодим перспективним спортсменам, на яких у держави немає грошей, то охоче вкладемо у них власні фінанси. Переконаний, це не марна справа. Прибутком будуть медалі, здобуті хлопцями на міжнародній арені, що, безсумнівно, примножить і славу України.

Зазначимо, що другий день був для нас біднішим на медалі. «Бронзою» поповнили українську скарбничку Євген Хавілов (60 кг), Євген Духін (96 кг) та Катерина Бурмістрова (67 кг).

Президент Федерації вільної боротьби України Ельбрус Тедеєв задоволений виступом українських борців-чоловіків:

- П’ять золотих нагород із семи можливих – це прекрасний показник. Значить, підготовка до чемпіонату Європи проходить успішно. Сподіваюся, у Софії наші спортсмени виступлять гідно.

 

Поділитися посиланням: