Про Академію

Меню

Зустріч німецької делегації зі студентами МАУП

04 Травня 2005 14:42

Днями Міжрегіональну Академію управління персоналом відвідала німецька делегація працівників державних соціальних служб. Гості завітали до Академії в рамках семінару з соціальної роботи, який відбувався протягом тижня у Києві. Семінар був влаштований міськими органами соціальної роботи, котрі займаються проблемами молоді, зокрема, вілінфекції, наркоманії, проституції.

Делегацію очолював пан Ульріх Гаєвський, голова департаменту вищої школи  «Хохшуле» в Берліні, що готує фахівців для соціальних служб та опікується молоддю. Минулого літа на запрошення департаменту «Хохшуле» в німецькій столиці перебувала делегація регіональних підрозділів МАУП, а також Інституту політичного лідерства та лінгвістики ім. Н. Мандели Міжрегіональної Академії управління персоналом. А тепер колеги з Німеччини  приїхали до України для обміну досвідом.

«У нас уже декілька років існує домовленість з Академією про співпрацю, наш інститут є частиною Берлінської адміністрації і підвищує кваліфікацію соціальних працівників і педагогів. Ми приїхали для обміну досвідом з закладами  цієї сфери, зокрема з організаціями Печерського району Києва. Ми запрошуємо своїх українських колег, вони організовують зустрічі тут. Академія є каталізатором цього обміну», - сказав Ульріх Гаєвський.

В рамках візиту делегації відбулась зустріч зі студентами МАУП, які вивчають німецьку мову. Спілкування відбувалось виключно німецькою мовою і пан Гаєвський не приховував свого захоплення їхніми знаннями: «Студенти розмовляють німецькою на дуже високому рівні Це великий потенціал. Я знайомий з роботою Академії, - тут готують майбутніх лідерів. Вони досить активні, знаються на соціальних і політичних питаннях.

Якби мені потрібно було знов отримувати освіту, я б тут вчився. Тут чудові умови для навчання, кваліфікований викладацький склад. В Академії відчувається українська родзинка. Я думаю, Україна може пишатися таким навчальним закладом».

Студенти також залишились задоволеними від зустрічі і висловили сподівання, що таку традицію буде продовжено:

«В ході таких зустрічей ми можемо більше дізнатись про Німеччину, про те, що люди за кордоном думають про Україну. Під час розмови ми розпитали німецьких гостей про систему освіти в Німеччині, про вирішення соціальних питань, наприклад, про ціни на квартири. Як філологам, нам було цікаво поспілкуватись німецькою мовою, послухати носіїв мови» - Марина Ковтун, спеціальність «Політологія».

«Німецькі гості висловлювали занепокоєння розповсюдженням наркоманії та алкоголізму. А ще вони цікавились наслідками «Помаранчевої революції» та політичною ситуацією в Україні. Дуже бояться американізації і взагалі впливу Америки, оскільки визнають, що сьогодні Німеччина не є абсолютно вільною державою, водночас, вони не заперечували, що світ дійсно дуже глобалізований і необхідні тісні контакти між країнами» – так думає майбутній політолог Оксана Фарбота.

«Сьогоднішня зустріч мені дуже сподобалась. Було цікаво поспілкуватись німецькою мовою: гості розповіли нам про Берлін, ми розказували про політичні зміни в Україні. Я був у Берліні - це красиве, дуже чисте місто, надзвичайно привітні мешканці, у мене залишились найкращі враження від поїздки. Можливо після цієї зустрічі також з’являться нові можливості для обміну студентами» - Герман Величко, студент спеціальності «Переклад».

Такі акції, безперечно, сприяють взаєморозумінню між людьми з різних країн, а особливо відкривають нові можливості для талановитої перспективної молоді.

Поділитися посиланням: